reklamı kapat

Ethereum Yorumları: ETH/USD Teknik Analizi 3/06/2020

Ethereum fiyatı hafif düşüşe rağmen toparlanabilecek mi?
19:00
3 Haziran 2020

Ethereum ağı tabanlı merkeziyetsiz uygulamalardaki akıllı kontratlarla kilit altına alınmış olan fonların yeniden 1 milyar dolar seviyesine yaklaşması, aslında direkt olarak ETH/USD işlem çiftinin fiyatında etki yarattı. ETH’nin geçtiğimiz günlerde yaşadığı fiyat yükselişinin asıl sebebinin de bu olduğu tahmin ediliyor.

Ethereum Alınır Mı?

12 Mart tarihinde yaşanan sert satış dalgasında normalde 1 milyar dolarlık değeri geçmiş olan kilitli fonlar da ciddi bir şekilde azalmıştı. Buna rağmen yeniden yükseliş elde edilmesi ve eski seviyelere dönülmesi, Ethereum ağına ve merkeziyetsiz uygulamalara olan güvenin tazelendiğini gösteriyor.

Bu durum normalde ETH’yi 250 dolar üstüne çıkarabilecekken dün yaşanan Bitcoin düşüşü direkt olarak ETH fiyatını da etkiledi. 250 dolar üstünü gören ETH/USD işlem çifti, Bitcoin’in beklenmeyen gerilemesi ile yeniden 240 dolar seviyelerine geriledi. Ethereum teknik analizine bakıldığında 1 saatlik grafiğe göre şu an en güçlü direnç noktasının 224,47 dolar olduğu görülüyor.

Ethereum Yorumları

Buna rağmen 240 doların üstüne çıkan ETH, önce 237 dolar, devamında 233 doları ve son olarak 227 doları aştıktan sonra 224 dolar seviyelerine kadar gerileyebilir. Ethereum‘un 12 Mart tarihinden beri aktif olan yükseliş trendinden çıkmadığı ve bu düşüşten çok fazla etkilenmediği görülüyor.

Eğer Ethereum boğaları Bitcoin’in yatay halinden faydalanıp yükselişe devam ederse ilk olarak daha önceki güçlü direnç 250 doların, bunun devamında da pivot nokta 277 doların kırılması gerekebilir. ETH/USD  işlem çiftinde 277 doların kırılması durumunda fiyatın saatler içerisinde 300 doları bulması bekleniyor ve bu durum büyük bir fomo yaratabilir. Böyle bir yükselişte Bitcoin’in fiyatında da bir artış olması beklenebilir.

Not: Burada yer alan bilgi, yorum ve değerlendirmeler Yatırım Danışmanlığı Kapsamında DEĞİLDİR

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.