X


“Bitcoin Kötü Ekonomilere İlaç Olabilir”

Reddit kurucusu Bitcoin'in yüksek volatiliteye sahip olmasına rağmen bazı ülkelerin itibari para biriminden daha güvenli olabileceğini ifade etti.
07:00
29 Ağustos 2018
Okuma Süresi: 2 Dakika

Bitcoin dengesiz görünebilir ancak özellikle çalkantılı ekonomiye sahip ülkelerde yaygınlaşması devam ediyor.

Reddit kurucularından kurucularından Alexis Ohanian Reddit’teki görevini bırakıp bir ortağıyla beraber Initialized Capital adında bir yatırım firması kurdu. Firma çoğunlukla kripto paralara yatırım yapıyor ve müşterilerine danışmanlık hizmeti sunuyor.

Yahoo! Finans tarafından yayımlanan raporda Ohanian’ın Bitcoin’in yüksek volatilitesine rağmen boğaları yakın zamanda beklediği belirtildi. Ohanian’a göre Bitcoin iyi bir değer saklama aracı. Bu açıdan ekonomik krizde olan ülkelerde kripto paralar daha fazla önem arz ediyor. Ohanian şu açıklamayı yaptı:

Bitcoin’e doğru daha fazla para akacaktır çünkü Bitcoin her ne kadar dalgalı olsa da çoğu ülkenin itibari para biriminden daha iyi değerini koruyabiliyor. Kripto piyasası tamamen olgunlaşınca bahsettiğim geçiş hızlanacaktır.

Kripto para piyasası için 2018’in 8 ayı oldukça zor geçti. 2018 başlarında kripto paraların rekor kırması bekleniyordu. Birçok analist ve yatırımcı Bitcoin’in 20 bin doları aşacağını, Ethereum’unsa 1400 doları aşacağı inancına sahipti. Ancak mart ayında 11,500 dolar seviyelerini gören Bitcoin bu sınırın yakınlarına tekrar gelemedi.

Kripto piyasasında fiyatların düşük olmasına rağmen genel olarak kripto para borsalarında ve platformlarındaki hesap sayısı giderek artıyor. Örneğin Coinbase CEO’su Brian Armstrong bu yıl başından beri 50 bin yeni üye kaydı aldıklarını açıkladı. Ohanian fiyatlara rağmen hesap sayısının artmasının yaygınlaşmanın sinyallerini verdiğini belirtti ve insanlara genellikle günlük al-sat yapmamalarını tavsiye etmediğini sözlerine ekledi. Litecoin Kurucusu Charlie Lee, Ohanian’a benzer açıklamalar yaptı, ekonomisi kötüye giden ülkelerin kriptolara yönelmesinin kripto paraların yaygınlaşmasına yol açacağını ifade etti.

Kaynak: Livebitcoinnews

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar