X


IOTA’nın Uçuşu Sürüyor, Bu Kez Fiyatı Ne Artırdı?

Fujitsu ile ortaklığa vardığını duyulan IOTA'nın fiyatı artmaya devam ediyor. IOTA Vakfı'nın başlattığı Trinity Beta cüzdan artışı desteklemiş olabilir.
21:00
28 Ağustos 2018
Okuma Süresi: 2 Dakika

Geçtiğimiz günlerde Fujitsu ile ortaklığa vardığı duyurulan IOTA’nın fiyatı büyük oranda artış göstermişti. Çoğu piyasa uzmanı altcoin’in fiyatında yaşanabilecek muhtemel düzeltme hareketleri konusunda yatırımcıları uyarıyordu. Ancak görünüşe bakılırsa bu artış bir süre daha devam edecek.

Japon teknoloji devi Fujitsu geçtiğimiz günlerde duyurduğu bir haberle kripto para dünyasının gündeminde kendisine yer buldu. IOTA ile ortaklık sağladığını duyuran şirket altcoin’in fiyatının büyük ölçüde artmasına neden oldu. Bu ortaklık kapsamında Fujitsu’nun bilgi teknolojileri donanımı üretim sürecinde IOTA yeni protokol standardı haline getirilecek. IOTA’nın sürece entegre edilmesi Fujitsu’nun üretim süreciyle ilgili verilerin daha etkili bir şekilde kaydedilmesine imkan sağlayacak. IOTA fiyatının yükselişe geçmesini sağlayan tek faktörün Fujitsu olmadığını görüyoruz. IOTA Vakfı 25 Ağustos Cumartesi günü Trinity Masaüstü Beta Cüzdanı başlattığını bildiriyor.

IOTA Vakfının bu girişiminin amacı altcoin kodunun aylarca süren geliştirme sürecinin ardından, halka açık hale gelmesini sağlamak. IOTA kullanıcılarının bu girişime olumlu yönde dönüt vermesi bekleniyordu. Vakfın başlattığı cüzdan altcoin’in kullanılabilirliğine dair gündeme gelen birçok sorunu ortadan kaldırıyor. Üstelik geliştiriciler ve kullanıcılardan gelen geribildirimlerden anlaşıldığı üzere, bilgisayarlardan da erişilebilen cüzdanın oldukça güvenli olduğu belirtiliyor.

Bu gelişmelerin ardından IOTA için uzun süren bir yükseliş hareketi başladı. Çoğu uzman Fujitsu haberlerinin tetiklediği yükselişin uzun sürmeyeceği yönünde görüş bildirmişti. Ancak Trinity cüzdanının başlatılması dengeleri değiştirmişe benziyor.

IOTA %50 oranında değer kazandı

Haberin hazırlandığı anda edinilen coinmarketcap verilerine göre IOTA şu sıralar 0,6895 dolar civarında işlem görüyor. Bu değer geçtiğimiz cumartesi gününden itibaren altcoin fiyatının yaklaşık %50 oranında arttığına işaret ediyor. 1,9 milyar dolarlık piyasa değeriyle en kıymetli onuncu kripto para olduğu görülen IOTA son yirmi dört saatte yaklaşık %15 oranında değer kazanmış. Uzmanlarsa artıştan faydalanmak isteyen günlük yatırımcıların dikkate alınması gerektiğini bildiriyor.

Kaynak: CCN.com

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar