X


IOTA Fiyatı Hangi Ortaklığın Ardından Tavan Yaptı?

Dünyaca ünlü Japon şirket Fujitsu yaptığı açıklamayla IOTA ile ortaklığa vardığını duyurdu. Haberlerin ardından IOTA fiyatı büyük oranda yükseldi.
21:00
27 Ağustos 2018
Okuma Süresi: 2 Dakika

Kripto para piyasasında yüzlerce altcoin bulunuyor. Altcoin’ler çoğu zaman gerçekleştirdikleri ortaklıklarla isimlerinden söz ettirmeyi başarıyor. Japonya merkezli dev bir şirketle anlaşmaya varan IOTA’nın fiyatı 27 Ağustos Pazartesi günü kayda değer bir oranda artış gösterdi.

Tokyo merkezli ve çok uluslu bir bilgi teknolojileri donanım şirketi olarak bilinen Fujitsu, kripto para piyasasını yakından ilgilendiren bir basın açıklaması yayımladı. Açıklamaya göre ünlü şirket denetim geçmişinin güvenli bir şekilde kayda geçirilmesi için IOTA tabanlı bir teknolojiden faydalanacak. Buna göre şirketin üretim ve tedarik zinciri süreçlerine IOTA’yı entegre etmesi bekleniyor. Dünyaca ünlü bilgi teknolojileri devi bu sayede daha şeffaf, güvenilir ve daha güvenli bir yapıya sahip olacak.

Şirketin yayımladığı açıklamada şu ifadelere yer verildi:

Fujitsu IOTA’nın yeni protokol standardı haline gelmesi için tam teşekküllü bir şekilde hazırlandı. Şirket hem bilgi teknolojisi hizmetlerinde hem de bu teknolojiye yönelik geliştirilen ürünlerde büyük bir uzmanlığa sahip.

Fujitsu gibi büyük bir şirketten gelen bu açıklamalara kripto para piyasası tepkisiz kalmadı. Şu sıralar durağan bir yapıya sahip altcoin piyasasıyla uyumlu şekilde seyreden IOTA’nın fiyatını açıklamanın ardından büyük oranda arttı. Kısa bir süre içerisinde yaklaşık %21 oranında değer kazanan IOTA daha sonra küçük bir düzeltme hareketi kaydetti. Piyasa değeri bakımından en iyi onuncu kripto para IOTA haberin hazırlandığı sıralarda 0,6053 dolardan işlem görüyor. Son yirmi dört saatte yaklaşık %13 oranında artış gösteren IOTA’nın piyasa değeriyse 1,6 milyar dolar civarında seyrediyor. Bu değer gün içerisinde 1,8 milyara kadar yükselmişti.

Öte yandan çoğu piyasa analistine göre Fujitsu’dan gelen haberler piyasayı manipüle etmiş olabilir. Haberlerin ardından günlük yatırımcılar yükselişi görerek bu durumdan kâr elde etmek isteyebilir. Bu da düzeltme hareketinin zannedilenden daha düşük bir seviyede sonlanabileceği anlamına geliyor.

Kaynak: CCN.com

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar