reklamı kapat

Bitcoin Haftaya Düşüşle Başladı

Lider kripto paranın düşüşü devam ediyor...
11:00
7 Ekim 2019

Hafta sonu Bitcoin fiyatı genel itibariyle 8.100 dolar ile 8.200 dolar bandında seyretti. Pazar günü kısa bir süreliğine 8.000 doların altına düşüp ardından toparlayan fiyat Pazartesi sabahına yeniden 8.000 doların altında başladı… Uzun vadeli grafikleri yorumlayan analistler ise düşüşlerin devam edebileceğini dile getiriyor.

7.800 Dolar Görüldü

Her ne kadar hafta sonunu göreceli olarak istikrarlı geçirse de lider kripto para haftaya düşüşe başladı. Tradingview.com’dan elde edilen verilere göre Bitcoin fiyatı birkaç saat önce 7.760 dolar seviyesine kadar geriledi. Bu da son 24 saat içinde yaklaşık olarak yüzde beşlik bir düşüşe işaret ediyor.

Bitcoin yazının yayına hazırlandığı sırada son beş ayın en düşük seviyesine dönüş yapmış görünüyor. Ayrıca teknik göstergeler ve grafikler de iç açıcı görünmüyor. Kripto para analisti Josh Rager’ın işaret ettiği gibi haftalık grafikler kırmızıda kapandı ve piyasanın hakimiyeti ayılarda gibi görünüyor.

Bu arka arkaya kırmızıda kapanan dördüncü hafta olarak karşımıza çıkıyor. Ayrıca buna ek olarak Bitcoin şu anda 200 günlük hareketli ortalamanın da altında bulunuyor. Bu da yakın gelecek için çok iyi bir manzara çizmiyor.

“Cryptonaire” adlı bir analist, bu durumun genellikle uzun süreli bir konsolidasyon işareti ya da düşüş işareti olabileceğini ifade ediyor.

2018 Benzerlikleri

Bunların yanında analist ve yatırımcı “Crypto Hamster” yaptığı açıklamalarda piyasanın şu anda 2018 yılındaki ayı piyasasına benzer hareketler çizdiğini dile getirdi ve şu açıklamayı yaptı:

Gerçek apaçık ortada, 6.000 dolardan 3.000 dolara kadar düşeceğimizi görüyoruz, aşağıdaki fiyat hareketleri birbirine çok benziyor.

3.000 dolara kadar gerçekleşecek düşüş henüz uzak gibi görünse de 6.000 dolar o kadarda uzak değil. Bitcoin piyasa hakimiyetinin ve piyasa değerinin düşmesi de bu teorileri destekliyor gibi görünüyor.

Tüm bunların yanında her zaman olduğu gibi altcoin piyasası da liderlerini takip ediyor ve düşüş eğilimi sergiliyor. Hepsi olmasa da çoğu altcoin’in kırmızıda olduğu görülüyor…

Kaynak: Newsbtc

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.