X


Bitcoin Grafiğinde Oluşan Formasyon Korkuttu! Düşüş Başlıyor mu? Ünlü Analist BTC İçin Sıradaki Seviyeleri Sıraladı

Lider kripto para birimi Bitcoin'in grafiğinde oluşan formasyon korkuttu. Düşüş başlıyor mu?
10:30
16 Kasım 2021
Bitcoin Grafiğinde Oluşan Formasyon Korkuttu! Düşüş Başlıyor mu? Ünlü Analist BTC İçin Sıradaki Seviyeleri Sıraladı

Ünlü kripto analisti Benjamin Cowen, Bitcoin‘de (BTC) tehlikeli bir formasyonun oluşma olasılığına bakıyor. Öyle ki bu formasyon, genellikle bir düşüş trendinin başlangıcını işaret eden bir düşüş modeli oluşturur.

Bitcoin Grafiğinde Çift Tepe Formasyonu mu Oluşuyor?

Benjamin Cowen, yeni bir strateji oturumunda lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) hakkında açıklamalarda bulundu. Cowen, BTC grafiğindeki oluşumun, çift tepeli bir modelden ziyade, amiral gemisi kripto para biriminin daha önce sert bir direnç seviyesini desteğe dönüştürdüğünü belirtti.

Cowen, grafikte oluşan bu formasyon hakkındaki açıklamalarında şu ifadeleri kullandı;

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

“Bunu bir çift tepe olarak görmüyorum. Söyleyeceğim şey, büyük olasılıkla makro düzeyde destek oluşturuyoruz. Demek istediğim şey, diyelim ki haftalık zaman dilimine bakarsak, farkedeceğiniz şey, bu yılın başlarında daha önce direnç olarak tuttuğumuz buradaki (60.000 dolar) alan… Aylarca direnç olarak tuttuğumuz bu alan, şimdi destek oluyor. Benim gördüğüm bu.”

Bitcoin’de Dip Seviye

Cowen ayrıca, 60.000 dolar seviyesinin, bir sonraki ayı piyasası için dip seviye olabileceğini öngörüyor. Cowen ayı piyasası hakkındaki açıklamalarına şu şekilde devam etti;

“Gelecekte, mevcut fiyatların bir sonraki ayı piyasası dibi civarında olabileceği konusunda iyi bir şans olduğunu düşünüyorum. Bugünkünden daha düşük olabilir, biraz daha yüksek olabilir, ancak şu anki fiyatlar civarında bir sonraki ayı piyasasının dibi olabileceğini söyleyebilirim. Bitcoin’in 20.000 dolara gideceğini sanmıyorum. 30.000 doları bulacağını sanmıyorum. Bana Bitcoin için taban nedir diye sorarsanız, muhtemelen bunun için 20 haftalık hareketli ortalamayı baz alırdım…”

20 haftalık basit hareketli ortalama (SMA), Cowen’in “boğa piyasası destek bandı” dediği şeyi oluşturmak için 21 haftalık üstel hareketli ortalama (EMA) ile birleşir. 20 haftalık SMA şu anda kabaca 47.000 dolarda ve her gün yavaşça yükseliyor.

Cowen, Bitcoin‘in önümüzdeki yıllarda “mutlak korku” fiyat alanı haline gelebilecek uzun vadeli bir makro düzeyde destek seviyesi oluşturma sürecinde olabileceğini söylüyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar