X

Londra Meclis Üyesinden “Şehirdeki Kripto Para Birimi Reklamları Kısıtlansın” Çağrısı!

Londra Meclis üyesi Sian Berry, şehirdeki etik olmayan dijital para birimi reklamlarının birtakım mağduriyetlere yol açabileceğini söyleyerek sosyal medya hesabından konuya ilişkin kısıtlamalar getirilmesi yönünde çağrı yaptı.
10:56
16 Kasım 2021

Londra Meclis üyesi Sian Berry, şehrin ulaşım sistemindeki kripto para birimi reklamlarına yönelik bir kısıtlamanın getirilmesi için çağrı yaptı.

Reklamlar Yasaklansın Çağrısı

Belirli tek bir reklamı hedef almadığını ifade eden Londra Meclis üyesi, şehrin demiryolunda ve otobüslerinde dijital para birimi reklamlarının etik olmadığını söyledi. Berry, haftasonumu Twitter hesabından yaptığı bir paylaşımında, Londra Belediye Başkanı’na bu tip reklamların kaldırılmasını tavsiye edeceğini söyledi.

Berry, yaptığı paylaşımında şu ifadelere yer verdi:

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

“Düzenlenmemiş bu riskli dijital para birimlerinin, Londralılara reklamının yapılmasının hiçbir yolu yok. Temmuz ayında konuya ilişkin bir kısıtlama talebim olmuştu. Yine bu talebimi tekrarlıyorum.”

Berry, geçmişte birtakım dijital para birimi reklamlarına yapılan uyarıları yetersiz bulduğunu ifade ederek birçok reklamın arkasındaki kişilerin anonim kimliğine dikkat çekti. Burada söz konusu olabilecek bazı art niyetli projelerin reklamlarının yapılmasının risk barındırdığını söyleyen Londra Meclis üyesi, Londralıların bu reklamlardan dolayı mağduriyetler yaşayabileceğini söyledi.

Jon Cunliffe’dan “Riskler Yaklaşıyor Açıklaması”

İngiltere’de, yakın zamanda kripto varlıkları ilişkin bir diğer açıklama da İngiltere Merkez Bankası Başkan Yardımcısı Jon Cunliffe’dan geldi. Cunliffe, kripto para birimlerinin piyasa değerlerinde kaydettiği artışları ile birlikte finansal sistem için risklerin giderek yaklaştığını söyledi. İngiltere Merkez Bankası Başkanı, yasal düzenlemelerin önemine vurgu yaparak CBDC konusununda da çalışmalara başlandığını dile getirdi.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar