reklamı kapat

Bitcoin Gerçekten Boğa Piyasasında Mı? Uzmanı Açıkladı

Bitcoin 2020 yılında gerçekten boğa piyasasına girdi mi?
14:05
16 Ağustos 2020

Lider kripto para birimi Bitcoin 9.500 dolar seviyesinden 12.000 dolar seviyesine çok hızlı çıksa da aynı hızda bir düşüş de yaşadı. Bir anda 12.000 dolardan düzeltme yaşayan BTC, daha sonraki haftalarda ise toparlanmayı başardı ve yeniden 12.000 dolar seviyesinin altına yerleşti.

Kripto para yatırımcıları Bitcoin’in bu durgunluğunu boğa piyasasının bittiği veya hiç başlamadığı şeklinde yorumlasa da analistlerin fikirleri bu aşamada farklılaşmakta. Bazıları boğa piyasasının henüz başlamadığını düşünürken bazı analistler ise boğa piyasasının çoktan başlayıp bitme noktasına geldiğini düşünmekte.

Bitcoin’de Boğa Piyasası Görüldü Mü?

Tanınan kripto para analistlerinden Tyler ise, Bitcoin’in gerçek anlamda boğa piyasasına girmediğini düşünüyor. Analist, bunun yerine FOMO sayesinde bir zirvenin görüldüğünü ve sonra dip seviyeye inildiğini vurgulamakta. Aynı durumun borsalar için de geçerli olduğunu belirten analist, 2020 yılında tam bir boğa olmayacağını da vurguladı.

Uzman isme göre piyasada boğa döneminin geldiğinin hissedilmesinin temel sebebi, altcoin’lerin ve DeFi projelerinin rekor kırması olarak ifade edilebilir. DeFi projeleri her geçen gün daha fazla fiyat yükselişi elde ederken yatırımcılar BTC ve diğer kripto paraların da benzer yükseliş yakalayacağını tahmin ediyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.