reklamı kapat

Bitcoin Fiyatında Neler Olacak, Uzun Vadeli Göstergeler Ne Söylüyor?

Coindesk'in haberinde Bitcoin (BTC) fiyatının uzun vadeli göstergelere göre değerlendirilmesi yapılıyor.
13:00
15 Şubat 2019
  • Ömer UçarÖmer Uçar

Bitcoin (BTC) fiyatı oldukça uzun bir süre boyunca düşüş gösterdi. Kullanıcılar bir türlü gelmek bilmeyen boğa piyasası için sabırsızlanırken Coindesk’te yayımlanan bir haber beklentilerin aksine dikkat çekiyor. Uzun vadeli göstergelere dayanılarak yapılan fiyat tahminine göre BTC fiyatı dibi görebilir. CoinTürk okurlarıyla düzenli olarak paylaştığımız Bitcoin teknik analizinin sonuncusuna bu bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

“Halving” Yaklaşıyor

Halving bir Blockchain ağındaki madencilere verilen ödüllerin yarıya indirilmesi eylemine karşılık gelen bir ifade. Bitcoin’in yakınlarda dip seviyeyi göreceğine inanan piyasa uzmanları geçmişe bakarak geleceğe ışık tutmaya çalışıyor. Bitcoin piyasasında görülen en son satış trendinin madencilik ödüllerinin yarılanmasına tam 18 ay kala yaşandığı görülüyor. Bilindiği üzere Bitcoin 2015 yılının ocak ayında uzun süren bir dip seviye grafiği çizmişti. Bundan 18 ay sonra yani 2016 yılının temmuz ayında ise BTC ağında halving yaşanmıştı.

Tarih Tekerrürden İbarettir

Yatırımcılardan bazılarının tarihin tekerrürden ibaret olduğu düşüncesini benimsediğini görüyoruz. Ancak Bitcoin gibi varlıklar her durumda geçmişte olduğu gibi hareket edecek diye bir kural da bulunmuyor. Nitekim piyasada son zamanlarda şahit olduğumuz düzeltme hareketi de farklı bir tablo çizileceğine işaret ediyor olabilir.

Öte yandan Coindesk’te yayımlanan haberde Bitcoin’in yakın gelecekte ayı piyasasının sinyallerini verdiği belirtiliyor. Bu fiyat tahminleri BTC’nin fiyat hareketlerinin ortalamasıyla tespit edilen göstergelere göre yapılıyor. Bitcoin haberin hazırlandığı sıralarda 3.621 dolardan işlem görüyordu.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.