X


Bitcoin Fiyatı Kritik Seviyedeyken Balinalar Nasıl Bir Yol İzliyor?

Zincir üstü verilere göre ağdaki büyük Bitcoin adreslerinin sayısı üç ayın en düşük seviyesine ulaştı.
18:45
24 Ocak 2022
Okuma Süresi: < 1 Dakika

Büyük miktarda Bitcoin bulunduran cüzdanlar varlıklarını aktif olarak satma eğilimine girdi. Kripto para piyasası lider Bitcoin’in düşüşü ile birlikte kırmızı bölgede kaldı. BTC gün içerisinde 33.000 dolarlık alanı test ederken mücadelesini sürdürüyor.

Balinalar Varlıklarını Satıyor

Glassnode analitik hizmet tarafından sağlanan zincir üstü verilere göre ağdaki büyük Bitcoin adreslerinin sayısı üç ayın en düşük seviyesine ulaştı. Kaydedilen değer şu anda eylül 2021 seviyelerine geriledi. 100 veya daha fazla BTC tutan balinaların sayısı ekim ayındaki değerlere düştü. Bu da piyasa çoğunluğunun artık varlığı satmak ve ayı piyasasına katılmaya istekli olduklarını gösteriyor.

Mevcut durumda düşük sermaye giriş seviyeleri gözlemlense de BTC’nin şu anda aldığı USDT cinsinden fon hacmi, lider varlığın 60.000 doalra yakın işlem gördüğü döneme kıyasla nispeten yüksek kaldı. Elinde BTC tutan cüzdanların sayısı son birkaç haftadır olumsuz performansa bağlı olarak düşüş yaşadı.

Bitcoin’de Kayıplar Artıyor

Bitcoin üzerindeki artan satış baskısı nedeniyle lider kripto para birimi düşüş seansında önemli kayıplar verdi ve long pozisyonlarının tasfiyesine yol açıldı. Bitcoin’e ek olarak büyük sermayeli altcoin’ler de değerlerinin neredeyse %50’sini kaybetti. Ethereum gün içerisinde 2.158 dolara kadar çekilirken Solana 86 dolarlık fiyata düştü. Solana düşüşündeki sebep ise blok zincirindeki ölçeklenebilirlik sorunları olduğu biliniyor.

Bitcoin, 2018 düşüşünden bu yana ilk düzeltmenin piyasada göründüğü temmuz ayında kaydedilen fiyata demir attı. Bitcoin fiyatı bu yazının kaleme alındığı sırada 34.190 dolar seviyelerinden alım satım işlem görüyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar
OKUYUCU YORUMLARI