Bitcoin Fiyatı, Bu Olay Her Görüldüğünde İnanılmaz Yükseldi!

Satoshi Nakamoto'ya ait olduğu düşünülen cüzdandan Bitcoin satılması ne anlama geliyor?
11:58
21 Mayıs 2020
Okuma Süresi: 2 Dakika

20 Mayıs tarihinde bütün kripto para sektörünün en çok konuştuğu olay Satoshi Nakamoto’ya ait olabileceği düşünülen bir cüzdan adresinden yaklaşık 500.000 dolar değerindeki BTC’lerin aktarılması oldu. 11 yıllık bir kripto para cüzdanının kazdığı bir bloktan elde ettiği BTC’leri göndermesi, bunun Satoshi tarafından yapılmış olabileceğini düşündürdü.

Satoshi, Bitcoin Mi Satıyor?

Buna rağmen işlemin Satoshi’ye ait olmadığı birkaç teori ile ortaya kondu ve şu an topluluğun büyük bir kısmı bunun sadece ilk günlerinde BTC ile tanışan bir kişiye ait olduğunu düşünüyor. Peki bunun kripto para sektörünü ilerleyen günlerde etkilemesi mümkün mü?

Birçok yatırımcı bunun fiyatta sert bir düşüş getireceğini düşünse de eldeki veriler aslında o tarihlerde açılan Bitcoin (BTC) cüzdan adresleri ne zaman satış yapsa fiyatın ciddi anlamda yükseldiğini ortaya koymakta Bitcoin Birch isimli kullanıcı tarafından paylaşılan verilere bakıldığında da gerçekten eski günlere ait hesaplardan satılan BTC’lerin hep daha büyük yükselişler getirdiği görülüyor.

Bu da yatırımcıların anlık korku ile Bitcoin fiyatını 9.100 dolara kadar düşürmelerinin aslında ne kadar gereksiz bir işlem olduğunu ortaya koyuyor.

Fiyat Bitstamp kripto para borsasında 9.100 dolara kadar inse de insanların olayı derinlemesine anlamaları, yeniden yükselişi getirdi.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar
OKUYUCU YORUMLARI