X


Bitcoin ETF’leri Birikiyor: BTC, 2019’daki Olayların Benzerini mi Yaşayacak?

Bitcoin ETF'leri birikiyor!
11:51
2 Haziran 2021

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), oldukça sert bir düşüş yaşadı ve kısa süre içerisinde %50’den fazla değer kaybetti. Bitcoin’in bu düşüşü ise yeni Bitcoin ETF başvurularının yapılmasını engelleyemedi.

Bitcoin ETF’leri İçin Hedef ABD

Şu an için dünyanın çeşitli yerlerinde ve hatta Kanada içerisinde onaylanmış Bitcoin ETF’leri bulunuyor. Geleneksel yatırımcıların çok fazla risk almadan BTC yatırımı yapabilmesini sağlayacak olan ETF’lerin özellikle ABD içerisinde onay alması, sektör için her şeyi değiştirebilir.

Bitcoin, 2020’nin ortasından bu yana sansasyonel bir yükseliş elde etse de BTC fiyatının volatil olması ve temelinde bu kadar hızlı yükselebilmesi, Bitcoin ETF onayını zorlaştırıyor. 1,5 trilyon dolarlık toplam piyasa değerine ulaşan Bitcoin’in bir anda %50 düşüş yaşaması, lider kripto para biriminin hala yeterince olgunlaşmadığını göstermekte. Buna rağmen birbiri ardına yapılan Bitcoin ETF başvuruları, sektöre bir 2019 dönemi daha yaşatabilir.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

2019 Yılındaki Bitcoin ETF “Kabusu”

2019 yılında yapılan onlarca Bitcoin ETF’i, piyasaya iyilikten çok kötülük ve yükselişten çok düşüş getirdi. 11’in üzerinde Bitcoin ETF başvurusu yapılırken her bir yeni red haberi ile beraber piyasa biraz daha düşüş yaşadı. Şu an için de SEC’nin elinde 10’a yakın Bitcoin ETF başvurusu bulunuyor. Gary Gensler’ın başına atandığı SEC, şimdiden 3 projeyi incelemeye aldı ve 1 proje hakkında kararı erteleme hakkını kullandı.

SEC, düşük bir ihtimalle de olsa herhangi bir ETF’i onaylarsa kripto para piyasası eşi benzeri görülmemiş bir yükseliş yaşayabilir. Ancak her bir ETF red haberi ile beraber sektörün sert düşmesi ve 2019’un bir benzerini yaşaması bekleniyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar