X

Manipülasyon İle Tanınan Ünlü Kurucudan, “Boğa” Sinyali: Hangi Kripto Paralar Hareketlenecek?

Justin Sun'a göre ralli yakın!
10:31
2 Haziran 2021

Kripto para piyasası belki de 2021’in en hareketli dönemini yaşıyor ve bunda manipülatörlerin de etkisi büyük.

Tron Foundation CEO’sundan Ralli Sinyali

Kripto para sektöründe manipülasyon ve iddialı yorumlar denilince akla gelen ilk kişilerden birisi de Justin Sun olarak biliniyor. Tron Foundation CEO’su ve Tron, BitTorrent, Poloniex gibi birçok kripto para borsası ile projesinin arkasında olan Justin Sun, iddialı yorumlarına yenisini ekledi.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Bloomberg’e konuşan Justin Sun, düşüşün bittiğini ve yeni bir rekorun kapıda olduğunu ifade etti. Mayıs ayında “fiyat düzeltmesi” yaşandığını vurgulayan Sun, haziran ayında ise rallinin ayak seslerinin duyulacağını belirtti. Sun’ın açıklamalarına göre asıl ralli ise 2 ay sonra yaşanabilir ve burada noktalanabilir.

Sun: Ralli 2 Aya Hazır

“Bence haziran ayı da fiyat düzeltmesinin bir parçası olacak ve temmuz ile ağustos aylarında gerçek bir boğa göreceğiz. Ben, boğa piyasasının hala mümkün olduğuna ve devam ettiğine inanıyorum. Kripto paraların gelişmeye devam ettiğine tanıklık edeceğiz.”

Tron kurucusu, kripto para sektöründe yaşanan yakın zamanlı sert düşüşün basit bir düzeltme olduğunu ve olması gerektiğini düşünüyor. Kripto para sektörünün neredeyse 1 yıldır devamlı olarak yükseldiğine dikkat çeken Sun, böyle düşüşler gelmezse piyasanın sağlıklı ilerleyemeyeceğini de ifade etti.

Çin’in Kripto Paralara Olan Yaklaşımı Nasıl?

Çin’in kripto para sektörüne yönelik açıklamalarını da yorumlayan Sun, bunların aslında başarısız olacağını savunuyor. Kripto para sektörünün merkezsiz olduğunu hatırlatan Sun, Çin’in attığı adımların ise önemsiz olmadığını vurguladı. Buna rağmen sektörü tek bir kişi veya ülkenin kontrol edememesi, kripto para sektörünün zaferini sağlayabilir.

“Kripto para sektörü merkezsiz ve tek bir ülke veya kişi bunu kontrol edemez. Yine de bugün bile Çin’in kripto para sektörüne çok daha sert regülayonlar getirmeye çalıştığına inanıyorum. Kripto para sektörü ise Çin içerisinde aynı birçok ülkede olduğu gibi büyümeye devam ediyor. Kripto paralar şu an Çin içerisinde birçok iş ile bağlantılı ve bu devasa bir sektör haline geldi. Bu sebeple Çin’in bir gecede kripto paralara çökebileceğini sanmıyorum.”

Justin Sun, son düşüşün kendisi ile ilgili bir sebepten yapıldığı iddiaları ile gündeme gelse de bunları yalanladı.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar