reklamı kapat

“Bitcoin, Eleştirel Düşünenler İçin Bile Kaçınılmaz”

Bitcoin’in başarısız olacağını düşünen isimler olmasına rağmen, merkezsiz para fikrinin kaçınılmaz olduğunu düşünenler de var…
16:00
4 Mart 2019
  • İlayda Pekerİlayda Peker

Kripto para endüstrisi on yıllık tarihi boyunca bu yeni teknolojinin başarılı olmasını istemeyen ya da başarılı olabileceğini düşünmeyen kişiler tarafından sürekli eleştirildi. Hatta zaman zaman saldırıya uğradı. Ancak kripto para endüstrisinin gelecekte var olacağına inanların sayısı da az değil.

Bitcoin dostu bir risk sermayedarı, bu kripto para alanına eleştirel bakanların bile bu görüşlerinden zamanla vazgeçeceğini ve bu yeniliklerin dünyayı değiştireceğini dile getiriyor.

“Bir Sonraki Büyük Şey”

Placeholder Ventures’ı ortağı Chris Burniske, geçtiğimiz günlerde Twitter üzerinden yaptığı açıklamalarla olumsuz havayı biraz dağıttı. Burniske’ye göre, kripto paralar ana akım düşüncenin “sevgilisi” olmasa da çoğunluğun aklında gizli bir yerlerde kripto para düşüncesi var. Ark Invest’in kripto kolunun eski başkanı olan Burniske kişisel görüşmelerinde, kripto para endüstrisini derinlemesine konuştuklarını ve bu alanı “bir sonraki büyük şey” olarak gören büyük bir kesim olduğunu dile getiriyor.

Bunun yanında şüpheci yaklaşım sergileyenlerin bile kripto para alanındaki genel yayılmada rol oynadığını ifade eden Burniske sözlerine şu şekilde devam ediyor:

Evet, bu teknoloji daha çok yeni ve gidilecek çok yolumuz var. Ancak kripto para fikrinin insanların akıllarında nasıl kaldığı kripto paralar için uzun vadeli mükemmel bir göstergedir.

Bitcoin Neden Kaçınılmaz?

Her ne kadar, geçtiğimiz günlerde Bitcoin’in bir aldatmaca olduğunu dile getiren Warren Buffet ve Jamie Dimon gibi kripto paralara ve Bitcoin’e şüpheyle yaklaşan isimler Bitcoin’in eninde sonunda başarısız olacağını düşünse de durum onların düşündüğü gibi olmayabilir. Çünkü spesifik olarak güç durumdaki makroekonominin bugünkü bağlamına bakıldığında, “merkezsiz para” fikrinin çok değerli olduğunu savunan birçok isim var.

Örneğin TD Ameritrade’e konuşan Wall Street’in önemli isimlerinden Travis Kling, Bitcoin’in herkesin beklentilerini karşılama olasılığının sıfır olmadığını dile getirdi. Kling’e göre Bitcoin zamanla, değişmez, merkezsiz, sansüre dayanıklı değere sahip ve küresel olarak güvenli bir ödeme sistemi haline gelebilir.

Kaynak: Newsbtc

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.