reklamı kapat

Bitcoin Altı Ay Sonra Toparladı Mı?

Son altı ayı zararla kapatan Bitcoin şubat ayında bu kötü gidişata dur dedi…
17:00
4 Mart 2019

En büyük kripto para Bitcoin 2018 yılının ortasından beri her ayı zararla kapatıyordu. Ancak geride bıraktığımız şubat ayında bu durum küçük de olsa bir düzelme gösterdi ve Bitcoin şubatı diğer altı ayın aksi bir tablo ile kapattı. Bazı analistler bu küçük hareketin bir sonraki ralli için sinyal olduğunu düşünüyor.

2019’un Kazançlı İlk Ayı

Coinmarketcap verilerine göre Bitcoin 2019’un Şubat ayını yaklaşık olarak %11’lik bir kazanç ile kapattı. Şubat ayına 3.469 dolar ile başlayan Bitcoin’in ay sonundaki değeri 3,859 dolara ulaştı. Bitcoin şubat ayını 3.859 dolarla kapatmış olsa da ay içinde fiyat 4.200 dolara kadar yükseldi. Dolayısıyla 2018 Temmuz’dan beri ayı kayıplarla sonlandıran Bitcoin buna bir dur demiş oldu. Bitcoin şubat’tan önce ayı kazançla kapattığında takvimler Temmuz 2018’i gösteriyordu ve dünyanın ilk kripto parası ayı %26’lık bir kazançla kapatarak yatırımcısını sevindirmişti.

Öte yandan Bloomberg’e göre, şubat ayı tüm kripto para piyasası için iyi bir ay oldu. Yayımlanan raporlar, Bloomberg Galaxy Digital Crypto Index’in %16 arttığını gösteriyor.

İşlem Hacimleri De Artıyor

Bloomberg’e konuşan eToro’nun Kıdemli Piyasa Analisti Mati Greenspan şubat ayı ile ilgili şu açıklamayı yaptı:

Kırmızıda geçirdiğimiz altı aydan sonra nihayet yeşili görmek harika. Son zamanlarda Bitcoin Blockchain’indeki işlem sayısı ve kripto para borsalarındaki toplam hacim konusunda neredeyse bir yıldır görmediğimiz seviyeleri görüyoruz.

Ayrıca Coin Dance verilerine göre de dünya genelinde daha önce yaşanmamış seviyede P2P işlem gerçekleşiyor. Şubat ayında Venezuela ve Endonezya gibi ülkelerde Bitcoin P2P işlem platformu LocalBitcoins’te tüm zamanların en yüksek seviyelerine ulaşıldı.

Bunların yanında kripto paralarla ilgili yaptığı yorumlarla tanınan CryptoYoda, Bitcoin’in 4.200 dolara yükselmesinin ardından Bitcoin’le ilgili ilgi çekici yorumlar yapmıştı. Ünlü piyasa analistinin eninde sonunda 50.000 doların görüleceği ile ilgili yaptığı açıklamaları paylaştığımız haberimize buradan ulaşabilirsiniz…

Kaynak: Btcmanager

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.