reklamı kapat

Bitcoin Diamond Nedir?

BCD, Bitcoin Gold‘dan 2 hafta sonra işlem görmeye başladı
19:00
2 Şubat 2020

Bitcoin Diamond, kripto para borsalarında temsil edilen ismiyle BCD, Bitcoin fork’lanmasıyla oluşmuş bir altcoin. Bitcoin Diamond, Bitcoin’e dair bazı sorunları çözmek için ‘’Daha iyi Bitcoin’’ sloganıyla yola çıktı.

Bitcoin Diamond ağının fork öncesi işlem geçmişi Bitcoin ile aynı. 495866. blokta 24 Kasım 2017’de Bitcoin ana ağından ayrılan BCD, 24 Kasım’dan itibaren madencileri ve yeni ağıyla hayata geçti. BCD, Bitcoin Gold‘dan 2 hafta sonra işlem görmeye başladı. BCD ilk piyasaya sürüldüğünde 28 borsada birden listelenmişti.

Bitcoin Diamond Geleceği

Bitcoin Diamond orijinal Bitcoin’den farklı olarak BCD Coin sayısını 210 milyon ile sınırlandırdı. Token sayısı 210 milyonun üzerine çıkmayacak ve gelecekte 170 milyon BCD uzun vadede BTC sahiplerine 1 BTC : 10 BCD oranında dağıtılacak. Geriye kalan BCD token’leri ise topluluk içi ödüller ve madenci ödülleri olarak dağıtılacak.

Bitcoin Diamond Yorum

BCD geliştiricilerine göre Bitcoin 9 yıl geliştirilmesine rağmen halen yüksek işlem ücretlerine sahip bir kripto para olarak yorumlanıyor. Öte yandan BTC giderek artan talebi karşılamakta zorlanıyor. Bununla birlikte işlem onay süreleri yavaşladı ve alt eşik yeni kullanıcılar için oldukça yüksek. BCD bu sorunlara çözüm aramak adına geliştirmeler yapmayı hedefliyor.

BCD Coin Yorumlar

BCD Coin geliştiricileri BCD’yi BTC’nin rakibi olarak yorumlamıyor. Geliştiriciler BCD’nin Lightning Network kullanarak daha çok günlük alışverişlerde kullanılmasını sağlamayı hedefliyor. Ayrıca BCD Segwit ile de uyumlu çalışıyor. BCD Segwit sayesinde blokların taşıyabileceği verilerin sadece işlem verileri olmasını sağlayacak. Böylece depolama alanı sorunlarının aşılması planlanıyor.

Bitcoin Diamond USD

Yazımızın hazırlandığı sırada 1 Bitcoin Diamond 0,64 dolardan işlem görüyor. 126 milyon dolarlık BCD market cap yani piyasa değeriyle Bitcoin Diamond coinmarketcap kripto paralar listesinin 49. sırasında yer alıyor. 189 milyon BCH’in 186 milyonu an itibariyle dolaşımda.

Bitcoin Diamond Nasıl Alınır?

Bitcoin Diamond bu yazının yazıldığı sıralarda 90milyon dolarlık piyasa değeriyle 57. sıradaki kripto para. Kasım ayında  piyasaya sürüldüğünde fazlaca spekülasyona maruz kaldı ve ilk aylarında 60-20 dolar seviyelerinde hızlı iniş çıkışlar yaşadı, 2019 Mayıs ayına gelindiğinde 1 dolar civarında işlem görmeye başladı. BCD en büyük kripto para borsalarından biri Binance‘den alınabilir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz. Haftanın önemli gelişmelerini takip etmek için e-posta bültenimize Abone Olun