X


Bitcoin Bu Saatten Sonra 25 Bin Doları Görebilir Mi?

Popüler kripto para analisti Tom Lee Bitcoin için 25 bin dolar tahmini hakkında tekrar konuştu.
10:00
22 Ekim 2018
Okuma Süresi: 2 Dakika

Eğer konumuz Bitcoin boğalarıysa anmamız gereken belki de ilk kişi Wall Street’ten veteran piyasa analisti Tom Lee. Yaşanan onca ayı sezonuna rağmen Lee metanetini korudu ve defalarca Bitcoin’in 25 bin dolara ulaşacağı tahmininde bulundu.

Fundstrat Global Advisors’ın genel müdürü Tom Lee, BlockchainChick olarak bilinen Heidi ile kripto para tahminleri hakkında derinlemesine konuştu. Heidi Lee’ye yıl sonuna kadar 25 bin dolar tahmininin geçerli olup olmadığını sordu. Lee cevap olarak:

İnsanlar ayıya çok fazla inanıyor. Şu anda olan şey, bir anlam ifade ettiği için insanların ayılara inanması. Piyasa koşullarının berbat olduğunu ve 200 günlük hareket eden ortalamanın altında olduğumuzu biliyorsunuz.

Fundstrat olarak bu hafta yayımladığımız raporda müşterilerimize Bitcoin’in 200 günün altında olduğunda, takip eden 6 ay içinde %50 arttığını söylüyoruz. 200 günün yukarısında ise aynı zaman diliminde %80 artıyor. Yani 200 günlük ortalamanın gösterdiği trend kesinlikle çok önemli.

Tom Lee sohbetin devamında ilginç bir yorum yaptı. Heidi’ye yatırımcı psikolojisinin dip yaklaştığında genellikle “%100 ihtimali negatife vermek” olduğunu aktaran Lee, ayı tahminlerinin arttığı gerçeği ışığında Bitcoin’in sert bir şekilde yukarı doğru hareket etmesinin yüksek ihtimal olduğunu kaydetti. Öte yandan Lee “klasik yumurta – tavuk” senaryosuna değinerek ilginç demeçlerini sürdürdü.

Tıpkı tavuğun ve yumurtanın var olduğu gibi bir dip seviyenin olduğuna insanlar ikna olmadıkça, onları dip seviye görülene kadar motive edemezsiniz.

Kaynak: ethereumworldnews.com

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar