X


Bitcoin Ağındaki Sıkışıklık Hangi Seviyelerde?

Ünlü piyasa analisti Willy Woo Bitcoin ağındaki sıkışıklığın %95 oranında olduğunu ancak ücretlerin bu durumdan etkilenmediğini ifade ediyor.
09:00
22 Ekim 2018
Okuma Süresi: < 1 Dakika

Kripto para piyasasındaki popüler analistlerden Willy Woo geçtiğimiz günlerde topluluktaki birçok kullanıcının farkına varmadığı bir gerçeği gözler önüne serdi. Bu yıl boyunca piyasaya hakim olan ayı trendi BTC’nin fiyatında yaklaşık %70’lik bir gerilemeye yol açmış olsa da Bitcoin ağı yoğunluğunu sürdürüyor. Woo’nun gündeme getirdiği bu gerçek Bitcoin başta olmak üzere bütün kripto paraların geleceğinde gerçekleşmesi muhtemel durumlara ışık tutuyor olabilir.

Her geçen gün büyümeye devam eden Blockchain sektöründe faaliyet veren birçok girişimci piyasayı yıl boyunca etkisi altına alan trende aldırmaksızın çalışmalarına devam etti. Bu durum kripto para geliştiricilerinin piyasadaki fiyatlara aldırış etmeden çalışmasına neden oldu.

Willy Woo’nun araştırmasında Bitcoin ağındaki sıkışıklığın geçtiğimiz hafta %95 seviyesine ulaştığını gösteriyor. Ancak bu sıkışıklık ağda gerçekleşen işlemleri hiçbir şekilde etkilemedi. Bitcoin işlemleri halen hızlı ve oldukça makul ücretlerle gerçekleşiyor. BTC işlem ücreti halen 0,1 dolar civarında. Üstelik ağda gerçekleştirdiğiniz işlemin miktarı 194 milyon dolar değerinde olsa dahi bu miktar değişmiyor.

Willy Woo, işin aslında ne derece ilginç bir boyuta geldiğini paylaştığı bir Twitter gönderisiyle hepimize gösteriyor. Bitcoin ağındaki mevcut sıkışıklık oranını geçtiğimiz yılın verileriyle kıyaslayan Woo bu oranın geçtiğimiz yıl %85 seviyesinde olduğunu ifade etti. Sıkışıklık oranı şu anda daha fazla olsa da ücretler geçtiğimiz yıla göre daha düşük seviyelerde.

Kaynak: CCN.com

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar