X


Ripple Teknik Analizi, Bu Hafta Bizi Neler Bekliyor?

08:00
22 Ekim 2018
Okuma Süresi: 2 Dakika

Değerli arkadaşlarım burada yer alan bilgi, yorum ve değerlendirmeler Yatırım Danışmanlığı Kapsamında DEĞİLDİR. Yapmış olduğum analiz ve değerlendirmeler teknik verilere dayalı eğitim çalışmasıdır.  (Analiz tarihi: 22.10.2018)

Ripple bu hafta göstermiş olduğu performansı ile yatırımcılarını mutlu etmeyi başardı. Hafta açılışını 0,41$ seviyesinden yapan XRP, hafta başında 0,52$ seviyelerini test etse de, hafta kapanışını 0,46$ seviyesinden yaparak %12 değer kazanmış oldu. XRP’ nin bu performansı ile piyasa değeri yüksek olan altcoinlerden pozitif ayrıştığını söyleyebiliriz.  Şimdi hafta içerisinde oluşan teknik olayları inceleyerek devam edelim.

Ripple’ ın, pazartesi oluşan volatil hareket neticesinde öncelikle ikinci grafikte belirttiğim A düşen trendini, sonrasında da FIBO2 0.618 (0,46$) seviyesini yukarı kırarak FIBO2 0.5 (0,53$)  seviyesini test ettiğini görüyoruz.  Ancak gün kapanışı piyasanın da toparlanması ile FIBO2 0.618 (0,46$) seviyesinin hemen altında gerçekleşmiş. Haftanın geri kalanına baktığımızda ise bu seviyenin muhafaza edildiğini, birinci grafikte belirttiğim L3 (0,46$) seviyesinin destek olarak çalıştığını görüyoruz.  Hacim tarafında ise pazartesi günü haricinde düşük bir seyir söz konusu. Bu gelişmeler neticesinde esas değerlendirmemizi yapabiliriz.

Ripple’ ın düzeltme süreci bir önceki hafta yatırımcılar üzerinde bir panik havası oluşturmuştu. Ancak bu haftaki harekete baktığımızda XRP üzerinde havanın yeniden olumluya döndüğünü görüyoruz. Bu haftaki yukarı hareket ile birlikte ikinci grafiğe kısa vade yükselen trendi gösteren L1 trendini ekledim. Dolayısıyla XRP’ yi kısa vadede L1 trendinin desteğinde takip ediyor olacağım. Fiyat bu trendin üzerinde bulunduğu müddetçe ilk direnç bölgesi olarak FIBO2 0.618 (0,46$) seviyesi takibimizde olmalıdır. Fiyatın bu seviye üzerinde çok vakit geçirmesi bölge olarak kritik olduğunu ifade etmektedir. Bu seviyenin üzerinde FIBO2 0.5 (0,53$)  ve L4 (0.55$) seviyeleri gündeme gelecektir. L4 (0.55$) seviyesi üzerinde fiyat hareketinin yukarı yönlü ivme kazanacağını değerlendiriyorum. Olumsuz piyasa koşularında ise en önemli destek bölgemizi yine L1 yükselen trendi oluşturuyor olacak. Bu seviyenin aşağı yönlü kırılması, kısa vadede stoploss (zararı durdurma) uygulama koşulu olarak düşünülebilir. L1 trendinin altında ise FIBO2 0.707 (0,42$)  seviyesi destek olarak takibimizde olmalıdır.

Grafik Kaynak: Tradingview

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar
ETİKETLER