X


Bitcoin (BTC) Teknik Analizi: Yükseliş Beklentileri İçin Henüz Erken Mi?

Kripto para piyasasının amiral gemisi Bitcoin, an itibarıyla 42.000 dolarlık fiyat bandında işlem görüyor.
16:25
22 Eylül 2021

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), 40.000 doların üzerinde kalarak stabilizasyon evresine giriş yaptı. Bu hareket geri dönüş sinyali olarak yatırımcıları cesaretlendirdi. Bununla birlikte BTC adına önemli direnç bölgesi 47.000 dolar ila 50.000 dolar olarak kaydedildi.

Önemli Veriler Neye İşaret Ediyor?

Kripto para piyasasının amiral gemisi Bitcoin, an itibarıyla 42.000 dolarlık fiyat bandında işlem görüyor. Son 24 saatlik zaman dilimi içerisinde %2’lik kayıpla seyrini sürdüren BTC, iyileşme belirtileri ile alıcıları piyasada güçlü konuma getirmek istiyor. RSI Temmuz 20’den bu yana en yüksek aşırı satış bölgesini işaret etti. Bu gösterge 30.000 dolarlık bölgede rallinin tetiklenmesi öncesi kaydedilmişti.

Bir haftalık görünümde RSI nötr bölgede konumlanıyor ve kısa vadede konsolidasyon döneminin devamını vurguluyor. Mevcut dönem için BTC 100 günlük hareketli ortalama bölgesi olan 40.000 dolarda destek bölgesi inşa etti. Bu kale yıkılırsa lider kripto paranın fiyatı 37.500 dolara kadar gerileyebilir. Bu durumda yükseliş senaryosu geçersiz kılınabilir.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Bitcoin, Yukarı Yönlü Hareketini İvmelendirme Çabasında

Lider kripto para birimi Bitcoin, yoğun gündem ile birlikte düşüş trendi ile boğuşuyor. Evergrande haberi, küresel piyasalarda önemli etkilere yol açarken kripto para piyasası da bundan nasibini almış oldu. Piyasalarda şu an için korku duygu durumu hakimken balinalar alımlarına devam ediyor.

Birçok uzman analistin dipten alım fırsatı olarak değerlendirdiği bu dönem, Bitcoin tarihi için önemli bir yeri ifade ediyor. Ekim ayı Bitcoin adına gerileme ve duraksamayı temsil ediyor. Ancak yıl sonu fiyat tahminlerinde değişme kaydedilmedi. Bitcoin için yıl sonu tahminleri 100.000 doları işaret ediyor.

Bu yazının kaleme alındığı an itibarıyla Bitcoin fiyatı, 42.511 dolar seviyelerinden alım satım işlemi görüyor.

Sorumluluk Reddi: Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatilite ve dolayısıyla risk taşıdığının farkında olmalı, kendi araştırmaları doğrultusunda işlemlerini gerçekleştirmelidir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar