X


Bitcoin Şu An Düşüş Yaşıyor Olsa da Yıl Sonu Hedefi Sabit: 100.000 Dolar!

Analistlere göre Bitcoin fiyatında son günlerde yaşanan düşüşler yıl sonu hedeflerini değiştirmedi. 100.000 dolar hala yıl sonu hedefi.
12:06
22 Eylül 2021

Her ne kadar Bitcoin (BTC) son günlerde ciddi bir düşüş performansı sergiliyor olsa da özellikle on-chain analistler lider kripto para birimi ile ilgili altı haneli fiyat beklentilerini sürdürüyor.

Yıl Sonu Hedefi Hala 100.000 Dolar

Bitcoin önemli destekleri kırmasına rağmen on-chain analistler Bitcoin’deki artış beklentilerini sürdürmeye devam ediyor. Glassnode’un on-chain analistlerinden olan ve piyasada Checkmate olarak bilinen popüler isim, likit olmayan Bitcoin arzının yani borsaların dışındaki soğuk cüzdanlarda tutulan BTC arzının, tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştığını dile getirdi.

Tarihsel olarak bu durum yatırımcıların satış yapmak ve kar elde etmek yerine Bitcoin biriktirmeyi tercih ettiklerini gösteriyor. Dolayısıyla bir satış baskısı riski azaldığı için bu durum yükseliş sinyali olarak değerlendiriliyor.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Balinalar Satış Yapmıyor

BTC’nin borsalarda el değiştirmesinin yarattığı mevcut likiditenin şu anda balina likiditesi olmadığı ifade ediliyor. Dolayısıyla uzun vadeli Bitcoin sahiplerinin satışa direndikleri düşünülüyor. Teknik bir analist ve kripto para yatırımcısı olan Daniel Joe da eski Bitcoin’lerin satılmadığını dile getiriyor.

Dolayısıyla tecrübeli Bitcoin yatırımcıları hala artış bekledikleri için ellerindeki kripto para birimlerini satmayı düşünmüyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar