X


Solana (SOL) Ağındaki Projeye Dev Şirketlerden Yatırım!

Solana (SOL) ağındaki projeye dev şirketlerden milyon dolarlık yatırım!
18:53
22 Eylül 2021

Three Arrows Capital, Polychain ve Coinbase Ventures başta olmak üzere birçok şirket Solana (SOL) ağında hizmet veren girişime yatırım yaptı. A Serisi yatırım turunu başlatan Orca 18 milyon dolar toplayarak süreci başarıyla tamamladı. Ayrıca bu yatırım Solana ekosistemindeki projelere yapılan en büyük desteklerden biri oldu.

Solana (SOL) Ekosistemine Yatırım

Bugün yapılan açıklamada Orca elde edilen geliri Solana için otomatik piyasa yapıcı çözümlerini geliştirmeye harcayacak. Sekiz ay önce Yutaro Mori ve Grace Kwan tarafından başlatılan proje son derece kısa sürede ciddi ilgi topladı. Three Arrows Capital, Polychain, Placeholder ve Coinbase Ventures yatırım turunda başı çekerken Jump Capital, Sino Global Capital, DeFiance Capital, Zee Prime, Collab+Currency ve Solana Capital’de yatırım yapan şirketler arasında yer aldı.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

Orca, özellikle yeni kullanıcıların DEX deneyimini iyileştirebilmek için oldukça basitleştirilmiş bir yapıda çalışıyor. Solana (SOL) ağında çalışan ilk projelerden olan Orca kısa sürede ciddi yol aldı. Piyasa değeri 39 milyar dolar civarında bulunan Solana geçtiğimiz hafta Grape Protocol kaynaklı ciddi bir kesinti yaşamıştı.

Merkezi Olmayan Borsalara İlgi

Kripto para yatırımcıları arasında DEX projeleri ciddi ilgi görmeye başladı. Bu trendin asıl sebebi birçok merkezi borsanın problemlerinin yeni yapılarda çözülmüş olması. Bunu günlük hacim artışından da anlıyoruz, DEX platformları 5,5 milyar dolara yakın günlük hacme ulaştı. En popüler DEX platformlarının başında Uniswap, PancapeSwap ve SushiSwap geliyor.

Ancak DEX platformlarını beleyen ciddi bir sorun bulunuyor. SEC Başkanı Gensler’in de sık sık bahsettiği gibi bu platformlar kapsamlı düzenlemelere muhtaç ve bu regülasyonlar platformların devamlılığını tehdit ediyor. Hali hazırda yerel düzenleyicilerle sıkı ilişkiler kuran merkezi borsalar bile ciddi tehditlerle karşı karşıya kalabiliyor. Örneğin Coinbase, borç verme ürünü için SEC’e danışarak hayatının hatasını yaptı. Gayet sert bir cevap alarak geri adım atmak zorunda kaldı. Durum merkezi borsalarda dahi böyleyken DEX platformlarının ne gibi sorunlarla karşı karşıya kalacağını kestirmek güç görünüyor.

SEC yakın zamanda popüler DEX platformu Uniswap’ı araştırdığını duyurmuştu.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar