X


Bitcoin (BTC), Shiba Inu (SHIB) ve Dogecoin (DOGE) Fiyat Tahminleri!

Bitcoin (BTC) kritik bölgede, hangi seviyenin kırılmaması gerekiyor?
21:42
22 Ekim 2021
Okuma Süresi: 2 Dakika

FED Başkanının açıklamaları ve ETF coşkusunun güç kaybetmesiyle birlikte Bitcoin (BTC) yeni bir düzeltme yapıyor. Birçok analist kayıpların 62.000 doların altına sarkmasını beklemiyordu ancak Bitcoin (BTC) gün içinde 60.000 doları test etti. Yazı hazırlandığı sırada 60.500 dolardan alıcı bulan Bitcoin yeniden yükselecek mi?

Bitcoin (BTC) Neden Düşüyor?

Akşam saatlerinde yaşanan düşüşü tetikleyen Fed Başkanı Powell tarafından yapılan açıklamaydı. Başkan enflasyonun kalıcı olabileceğini ve varlık alımını azaltacaklarıyla alakalı bazı söylemlerde bulundu. Bu açıklama piyasaya pompalanan doların artık azaltılacağı anlamına geliyordu. Varlık alımlarının azaltılması piyasadaki sıcak parayı azaltırken doların da bir miktar güç kazanmasına sebep olacaktır.

Elbette doların güç kazanması Bitcoin (BTC) ve emtiaların aleyhine olan bir durum, açıklamayla eş zamanlı olarak dolar endeksi (DXY) 0,2 puan yükseldi.

Bitcoin (BTC) için kritik seviye 58.000 dolar ve üzeridir. Yukarı yönlü trendin devam edebilmesi için bu seviyenin üzerinde tutunabilmesi gerekiyor. Bu tarz geri çekilmeler daha güçlü yükseliş hareketlerine piyasayı hazırlayabilir. Birçok analist yıl sonu için belirlediği altı haneli Bitcoin (BTC) hedefini koruyor.

Shiba Inu (SHIB) ve Dogecoin (DOGE)

En büyük iki şaka coini Bitcoin (BTC) fiyat hareketlerinden etkilendi. Shiba Inu (SHIB) özellikle Robinhood listelemesini beklediği için ciddi kayıplar yaşamadı. Fakat Dogecoin (DOGE) yazı hazırlandığı sırada %3’e varan zararla alıcı buluyor.  İki altcoin de güçlü topluluğa sahip ve kripto para yatırımcıları tarafından büyük bir kabul görüyor. Şaka coin dünyasını temsil eden en büyük kriptoların yükseliş için tek bir şeye ihtiyaçları var.

İhtiyaçları olan şey Bitcoin (BTC) dominance grafiğinin yönünü aşağıya kırmasıdır. Birkaç haftadır yükseliş bekleyen yatırımcılar altcoin sepetlerini bozarak yüklü BTC alımları yaptı. Özellikle 50.000 dolar üzerinde bu durum belirginleşti. Fiyatın 67.000 dolarda ATH yapmasıyla birlikte gelen kar satışları halen tamamıyla altcoinlere dönmüş değil. Piyasanın bir süre yatay seyredip Bitcoin (BTC)’e bağlı yönünü tayin etmesi gerekiyor.

Eğer Bitcoin (BTC) kısa sürede düzeltmesini tamamlayıp yönünü yukarı çevirirse dominance grafiği de yukarı çıkmaya başlayacak. Bu durum da Shiba Inu ve Dogecoin gibi varlıkların baskılamasını tetikleyecek. Ancak nihai zirvenin görülmesiyle Bitcoin piyasa hakimiyetinin %35 seviyesine kadar sarkması bekleniyor. Elbette bu senaryoda para altcoinlere akacağı için orta-uzun vadeli Dogecoin ve Shiba Inu (SHIB) fiyat hedeflerinin yakalandığına şahit olabiliriz.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar