reklamı kapat

Bitcoin (BTC) Kullanımında Önemli Bir Kilometre Taşı Geride Kaldı

Bitcoin yatırımcılarının oranı hangi seviyeye çıktı?
08:11
20 Eylül 2020

Dünyada lider kripto para birimi Bitcoin’i (BTC) kullananların sayısı ve oranı şu an için 1995 yılında internet kullananların oranı ile aynı seviyeye geldi. Kraken kripto para borsası tarafından yayınlanan verilere göre bütün kripto para sektörü hala çok erken aşamalardan birisini yaşıyor ve bu oran da onun kanıtı.

Kraken’in büyüme bölümünden sorumlu Bitcoin analisti Dan Held, konu hakkında yaptığı açıklamada 1995 yılında internet kullananların dünya nüfusuna oranının %0,5 olduğunu belirtti. 2020 yılında internet kullananların ise %60 oranına ulaştığı biliniyor.

Bitcoin Kullananların oranı %0,5

Held, şu an için Bitcoin kullananların oranının da %0,5 olduğunu ve bundan sonraki yıllarda nüfusun %60’ının BTC kullandığı günlerin geleceğini ima etti. Blockchain.com verilerine göre de Bitcoin blockchain ağındaki eşsiz cüzdan adreslerinin sayısı 687.000’in üzerine çıktı ve çıkmaya devam ediyor.

Aslında Bitcoin’in “başarılı” olabilmesi için bunun olabildiğince fazla insan tarafından kullanılması gerekiyor. BTC, fiyat artışından çok kullanım artışı elde ettikçe başarılı bir para birimi olabilecektir. Bitcoin’in mucidi Satoshi Nakamoto da yayınladığı whitepaper içerisinde BTC‘nin ne kadar fazla insan tarafından kullanılırsa o kadar başarılı bir eşler arası elektronik para birimi olacağını vurgulamıştı.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.