reklamı kapat

XRP Fiyatı Yine Aynı Kişi Yüzünden Düşüşte!

XRP fiyatındaki satış baskısı bitmiyor.
09:51
20 Eylül 2020

Toplam piyasa değerine göre en büyük dördüncü kripto para birimi XRP’nin son zamanlarda önemli bir yükseliş elde ettiği ve 0,25 dolardaki direnç noktasını bile kırdığı biliniyor. XRP 0,22 dolar seviyesinden yükselişini 0,25 dolar seviyesine kadar getirse de daha önceki dönemlerde de karşısına çıkan engelden kurtulamaıd.

Ripple kurucu ortağı ve kripto para ekosisteminin önemli ismi Jed McCaleb, yine kurucu cüzdanından yüklü miktarda XRP çekti ve bunların büyük ihtimalle çoktan itibari paraya çevirdi. XRP işlemlerini takip eden XRPL Monitor tarafından aktarılan bilgilere göre, Ripple kurucu ortağı 18 Eylül tarihinde 11,4 milyon XRP transfer etti ve bu yaklaşık 3 milyon dolara denk.

XRP, McCaleb’e Takıldı ve Düşüşe Geçti

Topluluktaki bazı yatırımcılar ise XRP’nin 0,25 doların üstüne çıktığı anlarda bir anda %0,8’lik düşüş yaşamasının sebebinin Jed McCaleb olduğunu düşünmekte. McCaleb’in yanı sıra 10 milyon XRP de Coinbase Pro kripto para borsasına gönderildi ve bunun da satıldığı tahmin ediliyor.

Daha önceki tarihlerde de sık sık yaptığı satışlar ile yatırımcıların canını sıkmayı başaran Jed McCaleb, elindeki milyarlarca adet XRP bitene kadar durmayacak gibi gözüküyor. Bu da XRP yatırımcılarının her olası yükselişte bir McCaleb tehlikesi ile karşı karşıya gelecekleri anlamına gelmekte.


Eğer Ripple ünlü kurucu ortak McCaleb ile bir anlaşma yapar ve bu satışları tamamen durdurmanın bir yolunu bulabilirse bu sefer XRP fiyatı önemli ölçüde artabilir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.