X


Bitcoin (BTC) İçin Kritik İndikatörden Kritik Sinyal!

Bitcoin fiyatı için riskli seviyelere gelindi mi?
19:35
12 Nisan 2021

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), 60.000 dolar üzerinde haftalık kapanış mumu ile piyasalara umut verdi. Bitcoin fiyatı daha önce 61.500 dolara kadar çıksa da lider kripto para birimi tarihte ilk defa haftalık kapanışta 60.000 dolar üstünü gördü.

Bitcoin Fiyatı İçin Düşüş Sinyali

Bitcoin fiyatının bu hareketi birçok yatırımcıya göre yükselişin süreceğine işaret eden bir gelişme olarak görülse de daha önce bunun ciddi bir düşüş getirdiği biliniyor. Üç kere verdiği sinyalde üç kere haklı çıkan bir indikatör, piyasanın bu sefer ciddi bir düşüş trendine gireceğine işaret etmekte.

Bitcoin fiyatı kısa sürede 4.000 dolardan 60.000 dolara kadar çıkarak boğa rallisinin nasıl olabileceğini birçok yatırımcıya gösterdi. BTC fiyatının önümüzdeki günlerde 60.000 doların üzerine ve 200.000 dolara kadar çıkabileceği beklentisi olsa da bir indikatör geçici süreliğine yükselişin biteceğine işaret ediyor. Teknik indikatörlerin birçoğu limitleri zorluyor ve volatilite ciddi anlamda düşüyor. Bütün sinyaller ise sert bir düzeltmeye işaret ediyor.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

Pi Döngüsü, BTC İçin Uyarı Veriyor

Pi Döngüsü Top İndikatörü isimli bir indikatör, daha önce Bitcoin’in üç tepe noktasını da doğru bildi. Tradingview üzerinden kontrol edilebilen indikatörün, Bitcoin’in üç parabolik rallisinde de zirveyi tespit ettiği görülüyor. Bu sinyallerin en günceli ise 2017 yılında gelmişti. BTC fiyatı 20.000 dolara yaklaştıktan sonra inanılmaz bir düşüş yaşadı.

Pi indikatörü 2017 yılında nokta atışı bir sinyal verse de 2013 yılında bunu tam olarak sağlayamadı ve ikinci tepe formasyonunun oluştuğu görüldü. Buna rağmen BTC fiyatı sinyalin ortaya çıkmasından sadece 1 ay sonra sert düşüş yaşadı.

Pi Sinyaline Rağmen BTC Yükselişi Sürebilir

Bitcoin için düşüş sinyali veren indikatörün aslında kısa vadeli düzeltmelere işaret ettiği biliniyor. Şu an ise Bitcoin piyasası eskisinden çok farklı ve her düşüşte kurumsal ile bireysel yatırımcı alımları fiyatı destekliyor. MicroStrategy Bitcoin alımları ile bunu net bir şekilde ortaya koydu ve düşüşlerde buna daha fazla devam edebilir.

Bitcoin fiyatının bu önemli indikatöre rağmen ise düzeltme olmadan yükselişine devam etmesi mümkün. Kripto para sektöründe ve özellikle konu Bitcoin fiyatı olduğunda hemen hemen her şeyin mümkün olduğu biliniyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar