X


Yine Binance, Yine Devrim: Binance’in Son Hizmeti Tanıtıldı

Binance yeni hizmetini duyurdu.
15:32
12 Nisan 2021

Dünyanın en büyük kripto para borsalarından olan Binance, aslında bu unvanı nasıl aldığını ortaya koyan bir adım daha attı. Binance artık ABD’nin popüler ve halka açık şirketlerinin hisselerini direkt olarak token haline dönüştürüp alım satıma açacak.

Binance Üzerinden Tesla Hissesi Alınabilecek!

Binance’in attığı bu adıma öncülük eden kripto para borsasının FTX olduğu biliniyor. Buna ek olarak Bittrex Global de FTX sonrasında benzer bir adım attı. Binance’in böyle bir adım atması ise milyarlarca dolarlık ticari hacmi ve milyonlarca kullanıcısı açısından bir devrim olabilir.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

Binance tarafından yayınlanan duyuruda ilk olarak Tesla‘nın hisselerinin token haline getirileceği vurgulandı. Yani borsa kullanıcıları artık direkt olarak Binance üzerinden Tesla hisselerinin tokenlaştırılmış halini satın alabilecek. 1 Tesla tokeninin, şirketin bir hissesine eşdeğer olacağı belirtildi. Kullanıcılar buna karşın 1 hisseden daha düşük miktarlarda alım yapabilir. Tesla gibi hisselerin yüzdelik birimlere kadar alınabilmesi ise kullanıcıların alım gücünü ve sektöre giren parayı arttırabilir.

Binance CEO’su CZ, İlk Sinyali Vermişti

Binance CEO’su Changpeng Zhao konu hakkında yaptığı açıklamada hisse senedi tokenlerinin değer transferini demokratikleştirme yollarından olduğunu vurguladı. Bu değer transferinin çok daha sorunsuz ve problemsiz yapılmasının kripto paralarla mümkün olduğunu ifade eden CZ, böylece herkesin bunlara ulaşabileceğinin altını çizdi.

Zhao aslında bu yılın başlarında böyle bir fikri olduğunu beyan etti. FTX sonrasında tokenleştirilmiş hisse senetleri konusunda “böyle bir düşüncemiz var” ifadesini kullanan CZ, inovasyon güzel ve yararlı olduğunda bunu kopyalamak istediklerinin de altını çizdi. FTX borsası da bu konuda Almanya merkezli finans firması CM Equity ve İsviçre merkezli Digital Assets AG ile ortaklık kurdu.

Türkiye Liste Dışı!

Binance‘in hizmetinde devrimsel olarak görülebilecek gelişme ise hisse senedi tokenleri için hiçbir komisyon alınmayacak olması. Borsanın işlem ücreti olmadan nasıl gelir elde edeceği ise henüz kesinlik kazanmadı. Binance’in bu hizmeti ise Nasdaq borsasının hizmet saatleri ile sınırlı olacak ve 7/24 alım satım yapılamayacak.

Binance’in sunduğu bu hizmetten ise ABD, Çin, Türkiye ve yasaklı diğer bölgeler faydalanamayacak. Bu da Türkiye’deki SPK regülasyonları ile ilgili bir gelişme olarak yorumlanıyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar