X


Ripple Yorumları: XRP 2018’den Sonra İlk Defa Bu Kadar Güçlü!

Veriler, XRP’nin 2018’den sonra ilk defa bu kadar güçlü olduğunu ve fiyatın da buna bağlı olarak artış potansiyeli olduğunu gösteriyor. 
11:15
12 Nisan 2021

Piyasa değeri bakımından en büyük dördüncü kripto para birimi Ripple (XRP) fırtınalı geçen günlerin ardından deyim yerindeyse kendisine geldi ve Ocak 2018’den bu yana en yüksek haftalık kapanışını elde etmeyi başardı.

XRP Kendisini Toparladı

Geçtiğimiz yedi gün içinde Aralık ayından bu yana zor günler yaşayan XRP, yüzde 135’e kadar yükseldi. Böylece XRP, Aralık 2017’nin başından bu yana en iyi haftasını yaşamış oldu.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Yazının kaleme alındığı an itibari ile ise XRP, yatırımcısının sadece bir hafta önceki hayali olan 1,3 dolar bandının üzerinde işlem görmeye devam ediyor.

Aslında XRP fiyatı, Ripple ve ABD Menkul kıymetler ve Borsa Komisyonu arasındaki dava sürecinde son kararların Blockchain şirketi lehine alınması ile yükseliş ivmesi kazandı. Ripple öncelikle SEC’in neden Bitcoin’i ve Ethereum’u menkul kıymet olarak değerlendirmediğinin açıklanmasının talebi ile ve ardından Chris Larsen ve Brad Garlinghouse’un kişisel hesaplarının dava ile ilgisinin olmadığına karar verilmesi ile iki zafer elde etti.

Blockchain şirketinin bu iki zafer XRP’nin de 2018 yılından bu yana ilk defa 1,5 doları görmesini sağladı.

Tüm Zamanlar Rekoru

Tecrübeli bir yatırımcı olan Peter Brandt geçtiğimiz hafta yaptığı bir açıklama XRP’nin tüm zamanlar rekoruna doğru hareket ettiğini dile getirdi. XRP, Ocak 2018’de 3,84 dolar ile tüm zamanlar rekoruna imza atmıştı.

Dolayısıyla XRP’nin yeni bir rekor kırabilmesi için şu anki fiyat seviyesinin yaklaşık olarak 3 katına çıkması gerekecek. Ancak SEC-Ripple davasında mahkeme tarafı XRP ile ilgili pozitif adımlar atmaya devam ederse ve dava sebebiyle XRP’yi delist eden borsalar yeniden XRP işlemlerini başlatırsa piyasa değeri bakımından en büyük üçüncü altcoin için yeni bir rekor çok zor değil gibi değerlendiriliyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar