X


XLM Fiyatı İçin Kırılım Çok Yakın Olabilir: XLM İçin Kritik Seviyeler

XLM teknik analizi - 12 Nisan 2021.
20:11
12 Nisan 2021

Altcoinlerin yeşilden başka renk görmediği şu günlerde Stellar (XLM) fiyatının yükselişi yatırımcıları tam olarak tatmin etmemiş olabilir. Stellar ayın başlangıcından beri %60 yükseliş elde etse de bireysel yatırımcıların hedefi çok daha yüksek.

XLM Fiyatının Yükselişi Neye Bağlı?

XLM fiyatının bu yükselişinin arkasındaki temel sebebin ise kurumsal yatırımcılar olduğu görülüyor. Grayscale’in listelediği ve kurumsal yatırımcılar için alım fırsatı verdiği XLM, tam da bu haber sonrası önemli bir yükseliş serisi yakaladı. Sınır ötesi ödeme odaklı kripto paranın buna ek olarak XRP’ye alternatif olarak da ön plana çıktığı biliniyor.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

XRP’nin dava ile ilgili olumlu haber alması ve XRP fiyatının yükselmesi ise XLM’in yükselişini nispeten yarıda kesti. Aslında daha önceki yıllarda XRP yükseldikten sonra XLM’in de benzer hareket ettiği ve XRP yükselişinin XLM’yi tetiklediği görülmüştü. Şimdilerde ise XRP ve XLM’in birbirlerine tam olarak rakip şeklinde ilerlemesi, böyle bir durum ortaya koydu.

XLM Teknik Analizi

XLM teknik analizine bakıldığında ise konsolidasyon sürecine girildiği görülmekte. 11 Nisan tarihinde zirve noktasına ulaşan XLM, son 24 saat içerisinde ise %7 geriledi. XLM fiyatı tüm zamanların rekoruna ise henüz ulaşamadı ve bunun %34 gerisinden işlem görüyor. Ay içerisinde 0,59 dolar seviyesine çıkan XLM, konsolidasyonunu bitirdikten sonra ise yeni bir ralliye başlayabilir.

XLM fiyatı için kritik seviyenin ise 0,61 dolardaki %78,6’lık Fibo olduğu görülmekte. XLM eğer 0,61 dolar direncini kırabilirse fiyatın önünde %30 yükseliş yaşanana kadar hiçbir engel yok gibi gözüküyor. XLM fiyatı bunun devamında ise 0,78 dolar direncini test edebilir. XLM teknik analizinde oluşan flama formasyonu da konsolidasyon sonrasında yükselişe işaret ediyor.

XLM İçin Çılgınlık Başladı

Bu olumlu gelişmelere rağmen XLM vadeli sözleşmelerindeki fonlama oranlarının hala sürdürülemeyen seviyelerde olduğu görülmekte. Fonlama oranlarının %0,1 veya daha yüksek noktalarda olması, yatırımcıların açgözlülük evresine girdiğini ve sert düzeltmelerin gelebileceğini gösteriyor. XLM’nin fonlama oranı ise an itibarıyla Binance üzerinde %0,23 seviyesinde gözüküyor. Bu da birçok yatırımcının long pozisyon açtığını ve aslında piyasanın düzeltme için şartları zorladığını ortaya koymakta.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar