X


Bitcoin (BTC) İçin Çalkantılı Günler Sürecek mi? Larry Fink’ten Bitcoin Yorumu!

Ünlü CEO Fink'e göre Bitcoin hala test edilmemiş durumda.
23:33
27 Ocak 2021

Bitcoin (BTC) fiyatının 2020 yılının sonundan itibaren inanılmaz bir şekilde yükselmesi, yükselişin hiç bitmeyebileceği hissini yarattı. Özellikle sektöre yeni giren ve tecrübesiz olan yatırımcılar ise son birkaç haftadır görülen düşüş karşısında şaşkınlığa uğradı.

Larry Fink, Bitcoin’e Hala Güvenmiyor

Dünyanın en büyük varlık yönetim şirketi BlackRock’ın CEO’su Larry Fink ise hem acemi yatırımcılara hem de genel olarak kripto para sektörüne açıklamalarda bulundu. Yönetimi altında 8 trilyon dolarlık varlık bulunan Fink, Bitcoin’in değer saklama aracı olup olmadığı sorusuna yanıt verdi.

Milyarder CEO’ya göre kripto para piyasası hala sakinliğe kavuşamadı ve önümüzde oldukça çalkantılı günler var. Fink, piyasanın şu an hala zorlu durumlara karşı test edilmemiş durumda olduğunu belirterek, bunun sakinlik beklenecek bir piyasa da olmadığını ifade etti. Kripto para piyasasını yakından takip ettiğini ifade eden Fink, bunun hala kanıtlanmadığını ve değer saklamak için uygun olmadığını vurguladı.

“BTC Hala Çok Küçük”

Bitcoin’in hala “çok küçük bir piyasa” olduğunu vurgulayan CEO, aslında haklı sayılabilir. Bitcoin’in rakibi olarak görülen altının toplam piyasa değeri 11 trilyon doların üzerindeyken BTC hala 1 trilyon doları geçemedi ve en yüksek 700 milyar dolar seviyelerine kadar ulaşabildi. Bitcoin’in değer saklama aracı olarak görülmesinin arkasındaki en büyük sebep ise uzun vadede devamlı olarak kazandırması.

Lider kripto para biriminin volatilitesi ise kısa vadede birçok yatırımcıyı korkmaya itiyor. Fink, piyasanın olgunlaşacağını düşünüyor. Kısa süre önce Bitcoin hakkında açıklama yapmaktan kaçınan Fink’in şimdi bunlara her geçen gün yenisi eklemesi ise iyiye işaret.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar