X


Alpha Finance Lab Coin Nasıl Alınır?

Alpha Finance Lab Coin nedir, nasıl alınır?
10:54
28 Ocak 2021

Alpha Finance Lab, Binance Smart Chain (BSC) ve Ethereum dahil olmak üzere çeşitli farklı blok zincirlerinde kullanıcılara en iyiyi sunmayı amaçlayan zincirler arası bir DeFi platformudur. Platform, kullanımı ve erişimi basitleştirirken sektördeki karşılanmamış ihtiyaçları karşılayan bir DeFi ürünleri ekosistemi oluşturmayı hedefliyor.

Alpha Finance Lab (ALPHA) Nedir?

Alpha Finance Lab (ALPHA), platformun yerel fayda token’ıdır. Token sahipleri, herhangi bir varsayılan krediyi karşılamak için ALPHA token’larını stake ederek ağ ücretlerinden bir pay kazanabilirler. Token’ın diğer kullanım durumları arasında likidite madenciliği ve yönetişim oylaması bulunur.

ALPHA sahiplerinin gelecekteki Alpha ürünlerinin özelliklerini oylamasına ve birlikte nasıl çalışacaklarına karar vermesi konusunda söz sahibi olacakları biliniyor.

Alpha Finance Lab (ALPHA), Binance Launchpad’de halka açık bir token satışının ardından 2020’de başlatıldı. Platform, Alpha Finance Labs’ın proje lideri ve Band Protocol’te eski bir strateji başkanı olan Tascha Punyaneramitdee tarafından kuruldu.

Bunlara ek olarak diğer platformlardan farklı olarak Alpha Finance Lab, çözümlerinin yalnızca talep üzerine hizmet sunmakla kalmayıp aynı zamanda kullanıcı dostu olmasını sağlayarak DeFi’yi daha erişilebilir hale getirmeyeçalışıyor. Alpha Finance Lab tarafından geliştirilen her bir ürün, ALPHA token sahipleri için ek yardımcı program sağlayarak tüm Alpha ekosistemini destekleme görevi de görüyor.

DeFi ekosistemindeki büyüme sebebiyle günden güne popüler hale gelen ALPHA yazının yayına hazırlandığı sırada 1,51 dolardan işlem görüyor. 260,316,044 dolar piyasa değeri ile 85. sırada bulunan Alpha Finance Lab Coin, ALPHA/BTC işlem çiftinde de 0.00004834 BTC ile işlem görüyor. Bunların yanında ALPHA coin’in 3 Kasım 2020 tarihinde 0,0257 dolar ile dip seviyeye ve 21 Ocak 2021 tarihinde 1,75 dolar ile rekor seviyeyi gördüğü belirtiliyor. Şu anda dolaşımda 174,136,442 adet  Alpha Finance Lab Coin bulunuyor ve bu rakamın 1.000.000.000 ALPHA’ya ulaşması planlanıyor.

ALPHA Coin, işlem hacmi bakımından dünyanın en büyük kripto para alım satım platformu Binance aracılığı ile hızlı ve güvenli bir şekilde satın alınabilir.

ALPHA Coin Nereden Alınır?

Binance borsasında bir hesap oluşturduktan sonra aşağıdaki adımları takip ederek hızlı bir şekilde ALPHA Coin satın alabilirsiniz. Yatırımcıların Binance’i tercih etmesindeki en büyük etkenlerin likidite, güvenlik ve hız unsurları olduğunu belirtmekten fayda var.

  • Alpha Finance Lab Coin satın almak için ilk olarak borsaya TL göndermek veya bunun yerine kullanılabilecek bir kripto para almak gerekiyor. Bunun için önce Binance ana sayfasına girip, sol üstte yer alan “Kripto Al” seçeneğinden “Kredi/Banka Kartı” sekmesine tıklayın.
  • Açılan sekmede ne kadar TRY ile işlem yapmak istediğiniz seçip, Coin kısmından Tether’i yani USDT’yi işaretleyin.
  • USDT aldıktan sonra yine sol üstteki “Al-Sat” seçeneğini önizleyin “Klasik” sekmesine tıklayın.
  • Açılan kısımda sağ üstten USDT sekmesini seçerek, arama butonuna ALPHA yazın ve altta açılan ALPHA/USDT çiftini seçin.
  • Daha sonra ortadaki “ALPHA AL” sekmesine gelip, almak istediğiniz miktarı girin.
  • İstediğiniz miktarı girin ve işleme onay vererek Alpha Finance Lab Coin alma işlemini tamamlayın.

Bunlara ek olarak Binance’de satın almak istediğini rakamı girerek güncel fiyattan değil de daha düşük fiyattan da alım emri oluşturabilirsiniz. Bunun için Limit sekmesini kullanmanız ve almak istediğini miktar ile almak istediğiniz fiyatı girmeniz yeterli olacaktır.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar