X


Ünlü Yatırım Firması, Bitcoin’i (BTC) 500.000 Dolara Taşıyacak Gelişmeyi Açıkladı

Yatırım şirketi, Bitcoin'i 500.000 dolara çıkartacak gelişmeleri açıkladı.
21:21
27 Ocak 2021

Bitcoin (BTC) fiyatı gün içerisinde “yine” beklenmeyen sert bir düşüş yaşadı ve fiyat 29.100 dolara kadar geriledi. Bitcoin fiyatının kısa süre önce herkesin dikkatini üzerine çeken başarılı performansı sonrası böyle düşüşler yaşaması ise yatırımcıların alışık olduğu bir şey.

Bitcoin Fiyatı, Kurumsal Yatırımcı İle Yükseldi

Lider kripto para birimi 2020 yılında kurumsal yatırımcının katkısı ve oluşan FOMO ile tüm zamanların rekorunu kırsa da hala gidecek çok yolu var. Görülen beklenmeyen ve sert düşüşler yeni yatırımcıları korkuturken, uzman isimler uzun vadede hiç olmadığı kadar olumlu görüşlere sahip.

ARK Investment tarafından yayınlanan bir gönderide de tam olarak uzun vadeli fiyat yükselişinin nasıl gerçekleşeceği anlatılmakta. Önde gelen birçok kurumsal yapı lider kripto para birimine yatırım yapsa da Ark Investment uzmanlarına göre daha yatırım yapmayan binlerce şirket bulunuyor.

BTC İçin 500.000 Dolar Mümkün

Yayınlanan raporda kurumsal yatırımcıların fonlarının %1’ini bile buna ayırması durumunda Bitcoin fiyatının 500.000 dolara kadar çıkabileceği vurgulanıyor.

ARK Investment tarafından burada belirtilen kurumsal yatırımcıların ise sadece S&P 500 üzerinde listeli şirketler olduğu görülmekte. Bu şirketlerin nakit rezervlerinin %1’ini bile BTC için köşeye ayırmaları, lider kripto para birimi için eşi benzeri görülmemiş bir alış baskısı yaratabilir. Daha önce sadece birkaç şirketin alımı ile rekor yükseliş elde eden BTC, bununla ise gerçekten 500.000 dolara ulaşma ihtimaline sahip.

Yaşanan olaylar, ani düşüşler ve küresel ekonomik faktörler ise bunun önünde engel oluşturabilir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar