X

Bitcoin (BTC) Fiyatında Rekora Hazır Olun: Ünlü Kurucu Açıkladı

Bitcoin (BTC) fiyatı yeni bir rekora gidebilir.
09:11
27 Kasım 2020

Lider kripto para birimi Bitcoin’in (BTC) fiyatı gerçekten beklenmeyen bir şekilde çok sert geriledi. Gemini kripto para borsasında 19.999 dolar seviyesini gören BTC, 17.000 doların altına kadar inerek yeniden 10.000 dolar bandına düşeceği korkusunu yarattı. Ancak dün akşam saatlerinde bu düşüş en azından şimdilik bitti.

Bitcoin Fiyatı 17.000 Dolara Düştü

Yeniden 17.000 dolar seviyesinin üstüne kadar çıkan Bitcoin, bazı analistlere göre yükseliş öncesi yine alım fırsatı veriyor. Önde gelen kripto para firmalarından Nexo’nun kurucu ortağı da buna değinerek, 2020 yılı bitmeden yeni bir tüm zamanların rekorunun görüleceğini vurguladı. Ünlü kurucunun bu Bitcoin düşüşüne “alım fırsatı ve konsolidasyon” olarak baktığı, bunun devamında sert bir yükseliş ve rekor beklediği görülüyor.

Nexo kurucusu, madencilerin ellerindeki BTC’leri satmadığına dikkat çekerek, Mart 2020 tarihinden bu yana madencilerin elindeki BTC miktarının 1,8 milyon dolarlık değere ulaştığını vurguladı. Yaşanan düşüşü de değerlendiren tanınan analist, Bitcoin’in güvenilir bir varlık olmadığını ve fiyatta illa ki bunun gibi sert düşüşler yaşanabileceğini belirtti.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Uzun Vadede BTC Yatırımı Kazandırıyor

Birçok insanın uzun vadede BTC yatırımından kar elde edip ellerindekileri satmasının sebebinin bu olduğunu vurgulayan Nexo kurucusu, dün yaşanan şeyin de bu olabileceğini belirtti. Bitcoin yeniden tüm zamanların rekorunu kırarsa bunun “çok pahalı” olarak yorumlanacağını paylaşan Nexo kurucusu, piyasanın %10 düşüş yaşatmasından sonra ise herkesin buna “alım fırsatı” olarak bakması gerektiğini ifade etti.

btc

Aslında bunun gibi tahminlere sahip olan tek kişi Nexo kurucusu değil. Anthony Pompliano da düşüş sonrasında yaptığı açıklamasında Bitcoin fiyatının kısa vadede 20.000 dolara, uzun vadede ise 100.000 dolara kadar çıkacağını belirtmişti.

“Bitcoin 100.000 Doları Görebilir”

Bitcoin fiyatının 100.000 dolara çıkması aslında altının piyasa değerinin %10’unun altına yeni ulaşması anlamına geliyor. Pompliano, 2021 yılı bitmeden 100.000 doların görüleceğini ve asıl boğa koşusunun tam olarak o vakit biteceğini belirtti. Trenchov da uzun vadede BTC için oldukça olumlu bir gidişat göreceğimizin altını çizdi.

Bitcoin fiyatı ise bu yazının kaleme alındığı an itibarıyla 17.329 dolardan işlem görmekte. Yeniden 18.000 doların üstüne çıkılması, kesinlikle BTC için alımları hızlandırıp piyasanın yönünün belli olmasını sağlayacaktır.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar