X

Bitcoin (BTC) Fiyatı Yükseldi, Binance’ten Yeni Bir Rekor Geldi!

Kripto para fiyatlarındaki artışlarla birlikte borsalardaki işlem hacimleri de artışa geçti.
09:07
25 Kasım 2020

Bitcoin (BTC) sergilediği son performans ile tüm zamanların en yüksek seviyesine çok yakın seyrediyor. Her ne kadar bu rekor seviye kırılamamış olsa da dün ulaşılan 19.400 dolar seviyesi rekora çok az kaldığının bir işaretiydi. Bitcoin bu fiyat artışı sayesinde kripto para borsalarında da işlem hacimlerinde büyük artışlar görülüyor.

Binance’ten Yeni Rekor

CoinMarketCap’in verilerine göre, Binance’in günlük işlem hacmi son 24 saatte yüzde 40,5 artışla 37.291.444.117 dolara ulaştı. Geçen hafta yapılan açıklamalarında ise bu rakam 25 milyar dolar bandındaydı. Dolayısıyla bir hafta içindeki artışın oldukça yüksek olduğu ifade edilebilir. Ayrıca 37 milyar doların üzerindeki bu seviyenin Binance için yeni bir rekor demek olduğunun da altını çizmek gerekiyor.

Buna ek olarak kripto analiz sitesi Glassnode’a göre, Bitcoin (BTC) vadeli işlemlerinin Binance üzerindeki açık pozisyonu da tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 1,17 milyar dolara ulaştı.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Fiyat Artışları ve Hacim

Borsalardaki hacim artışları ve Binance’in rekoru ile kripto para birimlerindeki fiyat artışlarının aynı zamanda gerçekleştiğini rahatlıkla ifade edebiliriz.

Örneğin; Bitcoin fiyatı son 1 haftada %5.14 artarken Ethereum (ETH) fiyatı %20.97, Ripple (XRP) %114.90 ve Bitcoin Cash (BCH) %36.26 artış sergiledi. Dolayısıyla fiyatların artması ile birlikte insanlar borsalarda daha fazla zaman geçirmeye ve daha fazla işlem yapmaya başladı.

Bunlara ek olarak Binance her zamankinden daha fazla alım satım faaliyetine sahne olurken bunu ABD’li kullanıcılar olmadan yapıyor. Binance Eylül 2019’dan bu yana Amerika’daki kullanıcılara kısıtlı işlem sunuyor. Ayrıca Twitter üzerinden yapılan paylaşımlara göre Amerikalı bazı kullanıcılar Binance’ten hesaplarını 14 gün içinde kapatmaları yönünde e-mail aldıklarını ifade ettiler. Yapılan açıklamalara göre belirtilen süre içinde hesaplarındaki fonları çekmeyen kullanıcıların hesapları kilitlenecek.

Bitcoin Rekor Fiyatı

Aslında her ne kadar Bitcoin’in rekor fiyatını 20.000 dolar kabul etsek de her kripto para borsasında rekor seviyenin değiştiğini görüyoruz. Örneğin; Binance’te BTC’nin tüm zamanlar rekoru 19.799 dolarken Coinbase’de bu rakamın 19.892 dolar olduğu görülüyor.

Bu bilgilere göre eğer Bitcoin 19.800 doları görürse Binance’te rekor kırmış olacak. Ancak CoinMarketCap verilerine göre BTC’nin rekor seviyeye ulaşabilmesi için 20.090 doları görmesi gerekecek.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar