X


Avalanche Coin Nasıl Alınır?

AVAX Coin nasıl alınır?
08:36
25 Kasım 2020

Avalanche (AVAX); Avalanche ağı ve platformunun kendi kripto para birimidir. Avalanche aslında merkeziyetsiz finans uygulamaları, finansal varlıklar, alım satım ve diğer hizmetler için ortak bir platform olarak tanımlanabilir. Küresel varlık borsası olmayı hedefleyen AvalancheX, bu bağlamda kendi kripto para birimi Avalanche Coin’i de piyasaya sürdü.

Binance, Huobi, OKEx ve HBTC gibi önde gelen kripto para borsaları da şimdiden Avalanche’i destekliyor ve büyük bir stake programı başlatıldı.

Avalanche (AVAX) Nedir?

Avalanche geliştiricileri Avalanche Coin’in standart olarak bir saniyenin altında işlem tamamlama özelliğine sahip ilk akıllı kontrat ağı olduğunu vurgulamakta. 2020 yılının Eylül ayında piyasaya sürülen AVAX Coin, şu an 4,20 dolarlık bir birim fiyata sahip. AVAX Coin’in toplam piyasa değerinin ise 103 milyon dolar olduğu görülebiliyor.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

Toplam piyasa değerine göre en büyük 102. kripto para birimi olan AVAX, son 24 saat içerisinde 31 milyon dolarlık ticari hacme de ulaşmış konumda. Profesör Emin Gün Sirer’in arkasında olduğu proje bu sebeple Türkiye içerisinde çok ciddi bir kitleye ulaştı. Özellikle staking süreci bittiğinde AVAX adından daha çok söz ettirebilir.

AVAX almak için ise Binance‘e girmek yeterli olacaktır.

AVAX Coin Nereden Alınır?

AVAX Coin  tam olarak nasıl alınır?  Binance bu konuda kullanıcıların tercih edeceği en popüler platform olarak ön plana çıkıyor. mümkün. Binance’in sunduğu likidite ve güvenlik de yatırımcıların burayı tercih etmesine etki etmekte.

  • Avalanche Coin satın almak için ilk olarak borsaya TL bakiyesi atmak veya bunun yerine kullanılabilecek bir kripto para almak gerekiyor. Bunun için ilk önce Binance ana sayfasına girip, sol üstte yer alan “Kripto Al” seçeneğinden “Kredi/Banka Kartı” sekmesine tıklayın.
  • Açılan sekmede ne kadar TRY ile işlem yapmak istediğiniz seçip, Coin kısmından Tether’i yani USDT’yi işaretleyin.
  • USDT aldıktan sonra yine sol üstteki “Al-Sat” seçeneğini önizleyin “Klasik” sekmesine tıklayın.
  • Açılan kısımda sağ üstten USDT sekmesini seçerek, arama butonuna AVAX yazın ve altta açılan AVAX /USDT çiftini seçin.
  • Daha sonra ortadaki “AVAX AL” sekmesine gelip, almak istediğiniz miktarı girin.
  • İstediğiniz miktarı girin ve işleme onay vererek AVAX Coin alma işlemini tamamlayın.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar