X

XRP, Ethereum ve Bitcoin Fiyatı Bu Verilere Göre Hangi Yöne Hareket Edecek?

Kripto para piyasası yine kızıla boyandı.
08:25
25 Kasım 2020

Kripto para piyasası dün gece yine sert bir satış baskısına maruz kaldı ve Bitcoin (BTC) başta olmak üzere Ethereum, XRP gibi birçok altcoin %10 ve üzerinde kayıplar yaşadı.

Bitcoin’in 19.000 doları geçip tüm zamanların rekoru olan 19.600 doları görmesinden sonra başlayan bu düşüş aslında beklenen bir gelişmeydi. Lider kripto para biriminin buradan sert bir düşüş veya en azından bir düzeltme yaşaması bekleniyordu ve beklenen oldu. Ancak dün yine sert bir düşüş yaşayan XRP ve ETH gibi altcoinler bu gerileme sonrasında kesinlikle ciddi kan kaybettiler. Peki bundan sonraki gidişat hangi yöne doğru olacak?

Bitcoin Grafiğinde Kırmızı Alarm

Bitcoin grafiğindeki DAA uyumsuzluk göstergelerine bakıldığında çok fazla kızıl mum göze çarpıyor. Bu da bir varlığın zirveye ulaştığına işaret eden sinyal olarak bilinmektedir. İlgili metrik Bitcoin ağında yeni cüzdan adreslerinin sayısının azalması nedeniyle de iyice kızıla dönmüş ve buradan sert bir düşüşe işaret ediyor.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Bunun yanı sıra 100 ile 1.000 Bitcoin arasında fona sahip olan balinaların da 8 Kasım tarihinde görülen 13.953 seviyesinden 13.787 seviyesine gerilediği görülüyor. Yani balinalar ellerindeki BTC’leri tek tek satmaya başladı. Yani şu an Bitcoin’in yaşadığı bu düşüş birçok yatırımcıya kar alma şansı vermiş gibi gözüküyor. Bitcoin’in 19.600 dolar seviyesinden sonra yaşadığı düşüşün en makul sebebi bu.

Ethereum 2.0 Fiyatlandı

Toplam piyasa değerine göre en büyük ikinci kripto para birimi de en sert düşenleden oldu. ETH, trendin üst bandına yani 620 dolar seviyesine değip düşmeye başladı. Daha önceki günlerde Ethereum 2.0 hakkında bir fiyat beklentisi olsa da bunun için gerekli stake miktarı toplandı ve fiyata olan etkisi de tamamlandı. Grafiğe bakıldığında ise fiyatın 570 dolara kadar çekilebileceği, ancak buradaki güçlü destek nedeniyle yerinde kalabileceği görülüyor.

Yani Ethereum çok sert bir durum olmadıkça 570 dolar noktasının altına inmeyebilir.

XRP Fiyatı 0,50 Dolara Mı Gidiyor?

Öte yandan Coinbase üzerinde 0,90 doları gören XRP, bu yazının kaleme alındığı an itibarıyla 0,63 dolardan işlem görmekte. XRP fiyatının bu sert düşüşü tamamen Bitcoin’in düşüşünden ve XRP yatırımcılarının kar satışlarından kaynaklanıyor.

XRP kurucularının kar satışı yaptığı ortaya çıkmıştı ve düşüşün bir nedeni de bu. Eğer fiyat 0,61 doların üzerinde tutunabilirse, yeniden 0,70 dolar seviyeleri test edilebilir. Ancak 0,61 doların altına inilmesi yeniden 0,40 dolar bandına inişi getirecektir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar
 • Ahmet
  10 ay önce

  BTC 0.0025 CENT KEN BEN ALMADİM 175000 NİSİN 1500 $ karşılığında hemde cahillikti şimdi onun telafisi XRP YAPİCAK VE TUM ZAMANLARİN EN İYİ CRPTO PARASİ OLUCAK PİYASİNİN EN GUCLU 4 para. Brim olan XRP PESİNDE XLM WAVES GELEREK TUM ZAMANLARİN EN İYİ PARASİ OLUCAK BTC 2MİLYON$ dolarak ulaştığında arkasin da ETH XRP WAVES ve XLM olucak düşük fiyatlı bu crpto paralara yatırımımız yapın arkadaşlar sevgi ile kalin

  6
 • Ahmet
  10 ay önce

  BTC 2 MİLUON $ XRP 5000$ olucak analizciler boş yapıyor 2009 dan beri bu piyasada tüm XLM WAVES XRP ALİN HAYATİNİZ KURTULSUN KULAKTAN DOLMA PRİM YAPMAK İCİN BURDA ANALİZ YAPNALR KULAK ASMAYİN BENİ DİLEYİN

  9