X


Bitcoin (BTC) Fiyatı 39.000 Doları Gördü: BTC Nerede Duracak?

Bitcoin fiyatı 40.000 dolara yürüyor.
19:08
7 Ocak 2021

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) bu yazının kaleme alındığı an itibarıyla 39.130 dolara kadar çıktı ve 24 saat içerisinde %12 yükseliş kaydetti. Bitcoin fiyatının bütün altcoinleri yerine mıhlayan bu yükselişinin nerede duracağına dair ise farklı teoriler var.

Bitcoin 1 Trilyon Dolara Gidiyor

Ünlü kripto para analisti Josh Rager, Bitcoin fiyatında görülen bu hareketliliğin “olağanüstü” olduğunu vurguladıktan sonra fiyatın bir yerden döneceği uyarısında bulundu. Bitcoin bu yazının kaleme alındığı an itibarıyla 728 milyar dolarlık toplam piyasa değerini geçti ve sadece BTC’nin toplam piyasa değeri yakında 1 trilyon dolara ulaşabilir.

Bitcoin fiyatının rekor üzerine rekor kırdığı şu dakikalarda Ethereum ve altcoinlerin de son 24 saat içerisinde ciddi yükselişler elde ettiği görülüyor. Bitcoin fiyatı ise bu sefer dominance hangi seviyeye çıkarsa çıksın 40.000 doları görmeden yarışı bırakmayabilir. Bitcoin fiyatının daha önceki 20.000 dolar rekorunda piyasa hakimiyeti 73 seviyesine kadar çıkmıştı.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

Bitcoin, Altcoinlere Fırsat Verecek mi?

Bu yazının kaleme alındığı an itibarıyla Bitcoin dominance seviyesinin hala daha önceki rekorunun altında olduğu görülüyor. Kripto para analisti Mayne, Bitcoin’in fırsat vermesi durumunda Ethereum ile altcoinlerin de benzer yükselişler kaydedebileceğini vurguladı. Bitcoin ise 40.000 doları kırdıktan sonra borsalardaki duruma ve alış baskısına göre beklenen fırsatı verebilir.

Binance ve Coinbase kripto para borsalarındaki Bitcoin rezervlerinin devamlı azalması ise bu alımları kurumsal yatırımcıların yaptığına işaret ediyor. BTC fiyatı belki de 40.000 doları kırıp hiç durmadan yükselişine devam edebilir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar