X


Ethereum (ETH) Fiyatı İçin “Yanıltmayan Veriler” İle Yeni Tahmin: ETH Fiyatı İçin Hedef Ne?

Ethereum, Bitcoin'in peşinden gidebilir.
19:32
7 Ocak 2021

Ethereum (ETH) ile ilgili yaptığı daha önceki analizleri ile yatırımcıların güvenini kazanan kripto para analisti Timothy Peterson, yeni bir tahminde bulundu. Cane Island Advisors kurucusu Peterson, aynı zamanda Bitcoin (BTC) fiyatı için de 35.000 dolar ve üstüne işaret etmişti.

Ethereum Arzı Dibi Gördü

Lider kripto para birimi Bitcoin’in bu yazının kaleme alındığı an itibarıyla 39.000 doların üzerine çıkması ise analistin başarısını ortaya koyuyor.

Peterson, borsalardaki ETH rezervlerini ve Crypto Quant tarafından yayınlanan kripto para yatırımcılarının kaldıraç oranlarını dikkate alarak yaptığı analizinde Ethereum fiyatının birkaç ay içerisinde 2.000 dolar olacağını düşündüğünü vurguladı. Analist, Ethereum fiyatının aylık getirisinin 2015 yılından beri Bitcoin fiyatının aylık getirisi ile aynı olduğunu vurgulayarak, sırada Ethereum olduğunu düşündüğünü belirtti.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Ethereum Fiyatı Bitcoin’i Takip Edecektir

Gerçekten de analist tarafından yayınlanan verilere bakıldığında Ethereum fiyatının aylık getiri konusunda Bitcoin ile neredeyse benzer bir durum sergilediği görülüyor. Lider kripto para biriminin 39.000 doları kırıp 40.000 dolara ilerlediği dakikalarda ETH fiyatının hala 1.200 dolar bandında olması ise yükselişin henüz yaşanmadığını göstermekte.

Ethereum’un Google üzerindeki aranma oranında da tüm zamanların rekoru kırıldı. Şu an bütün faktörler Ethereum yükselişine işaret etse de Bitcoin’in rallisinin hız kazanması ETH’yi engelliyor olabilir. Ethereum fiyatının 1.400 dolar seviyesini yani tüm zamanların rekorunu kırması ise beklenen ralliyi başlatabilir ve yeni bir rekor görülebilir.

Ethereum’un rekoru ise altcoinlerin neredeyse hepsini harekete geçirecektir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar