X


Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH), Cardano (ADA) ve Binance Coin (BNB) Fiyat Analizi

BTC ve altcoin analizi.
11:01
18 Haziran 2021

Kripto para sektöründeki hareketlilik bir anda negatife döndü ve şu an için ciddi bir düşüş yaşandığı görülüyor. Lider kripto para birimi Bitcoin’in (BTC) 40.000 dolar desteğini kaybederek 38.000 dolara kadar çekilmesi, olumsuz sinyallerin ilki oldu. Peki analiz verileri neler gösteriyor?

Bitcoin Fiyat Analizi

Bitcoin son 24 saat içerisinde %3 değer kaybetti ve 38.000 dolar desteği üzerinde tutunabilmek için adeta zorlu bir mücadele veriyor. BTC/USD paritesinin bu mücadelesinde yenik düşmesi, fiyatın tekrar 34.000 dolar desteğine kadar sert düşüş yaşamasına neden olacaktır.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

Bitcoin hacim grafiğine bakıldığında da 38.000 dolar desteğinin ne kadar kritik ve önemli olduğu görülüyor. Eğer 4 saatlik grafikteki EMA55 desteği tutunabilirse, fiyat 42.450 doları zorlayabilir. Bunun gerçekleşmemesi durumunda ise hedef 30.000 dolar bandı.

ETH/USD Teknik Analizi

Ethereum (ETH) fiyatı dün yaşanan satış baskısı ile beraber 4 saatlik grafikteki EMA55’in altına çekildi ve yeniden 2.350 dolar seviyesini gördü. Alıcıların ilk hamlesi ile beraber fiyat yeniden 2.500 doları zorlamaya çalışsa da 2.600 dolar üzerinde net bir kapanış olmadan fiyatın toparlanması pek mümkün gözükmüyor.

ETH fiyatı için ilk direnç 2.800 dolar, bunun devamında ise psikolojik 3.000 dolar olarak bilinmekte. Ethereum’un bu noktaya ulaşması için ise RSI ve MACD’ın desteğini aldığı görülüyor.

ADA/USD Teknik Analizi

Cardano fiyatı iki gündür devam eden sessizliğini koruyor. Şu an için tam olarak yatay seyreden ve hiçbir olumsuz veya olumlu sinyal vermeyen ADA grafiği, ticari hacmin düşük olması nedeniyle de böylesine durgun.

ADA için en önemli destek 1 dolar olarak görülüyor. Olası bir yükselişte ise 1,80 dolar direncinin kırılması yeniden 2,30 doların gelmesini sağlayacaktır. ADA yatırımcılarının 1 dolar desteğini kaybetmesi ise trendin düşüş yönüne geçmesi anlamına geliyor.

BNB/USD Teknik Analizi

Binance Coin (BNB), bu yazının kaleme alındığı an itibarıyla son 24 saat içerisinde %1,1 düşüş ile 356 dolardan işlem görmekte. BNB/USDT paritesi için 380 dolar seviyesi önemli. Bunun devamında ise 4 saatlik grafiğe göre 450 doların kırılması gerekmekte.

Binance Coin, olası bir düşüşte ise 280 dolar seviyesini korumalı. Tabii ki bunun öncesinde psikolojik 300 dolar seviyesi de bir hayli önemli.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar