X


Bitcoin (BTC) Çok Önemli Bir Noktada: Her Şeyi Bu Trend Çizgisi Belirleyecek!

Lider kripto para birimi Bitcoin uzun süre sonra 43.000 dolar üzerine yükseldi. Analistler bir çizginin çok önemli olduğunu düşünüyor.
09:30
7 Ağustos 2021

Kripto para piyasası hafta sonuna oldukça güzel bir başlangıç yaptı ve lider kripto para Bitcoin (BTC) başta olmak üzere piyasanın hemen hemen hepsinin yeşilde olduğu ifade edilebilir. Yatırımcılar ise bu noktada sonra BTC’nin nasıl bir yön izleyeceğini merak ediyor. Çünkü genel olarak kripto para piyasası Bitcoin’i takip ediyor.

Bitcoin Fiyatı ve Önemli Trend Çizgisi

Analistlerin açıklamalarına göre Bitcoin’de oluşan bir trend çizgisinin aşılması ya da aşılamaması BTC’de kısa ve orta vadede yeni zirvelerin görülüp görülemeyeceğini belirleyecek. Bahsi geçen trend çizgisinin 2021 boğa koşusunu durduran çizgi olduğu ve daha sonra %50’lik düşüş başlatan çizgi olduğu düşünülüyor.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Yapılan açıklamalara göre Bitcoin bu trend çizgisinin üzerine çıkmak için uzun zamandır mücadele ediyor. Bu trend çizgisinin güçlü bir kırılımı ise BTC’de yeni zirveleri beraberinde getirebilir.

Trend Kırılırsa Hedef: 300.000 $

Analistlerin açıklamalarına göre trendin yukarı yönlü kırılması grafiklerde bir boğa bayrağı oluşmasını sağlayabilir. Buna ek olarak grafikler, her düşüşte boğaların Bitcoin satın aldığını gösteriyor. Dolayısıyla piyasada yatırımcıların yukarı yönlü beklentilerinin oldukça fazla olduğu da ifade ediliyor.

Oluşacak olan modelde Bitcoin fiyatının hedefinin 300.000 dolar üzeri olduğunu ifade eden analistler, fiyatın 325.000 dolara kadar yükselebileceğini de belirtiyor. Bu noktada pek çok analistin, Mayıs ayında yaşanan düşüşler sonrasında yatırımcılara sakin olmaları gerektiğini söylediklerini de hatırlatmak gerekiyor.

Olası Düşüş Senaryosu

Eğer Bitcoin’de bahsi geçen trend çizgisi pozitif bir tepki almazsa bu sefer düşüş başlayabilir ve 28.000 dolarlık destek sert bir şekilde kırılabilir. Bu desteğin kırılımında ise ilk desteğin 25.000 dolar olacağı düşünülüyor.

25.000 dolarlık fiyatın altına bir sarkma ise BTC’de 22.000 dolara kadar daha derin bir düşüşe sebep olabilir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar