X


Coin98 Coin Nedir?

Coin98, kullanıcıların zincirler arası borsalara, stake etme ve yield farming’e erişmesine izin veren merkezi olmayan bir finans çözümüdür.
12:06
7 Ağustos 2021

Coin98, kullanıcıların zincirler arası borsalara, stake etme ve yield farming’e erişmesine izin veren merkezi olmayan bir finans (DeFi) çözümüdür.

Coin98 (C98) Nedir?

Coin98 borsası kendisini Ethereum, Binance Smart Chain, Solana, Avalanche ve Tron dahil ancak bunlarla sınırlı olmamak üzere çeşitli blok zincirlerinde varlıkları destekleyen çok zincirli bir likidite toplayıcı olarak tanımlıyor. Coin98 ayrıca teklifleri arasında hem mobil hem de masaüstü platformlarında 25’ten fazla ağı destekleyen bir cüzdana sahiptir.

Coin98 yol haritasında bir launchpad, bir borç verme ve ödünç alma platformu, bir megafarm, bir türev piyasası ve bir NFT piyasası geliştirme planları var. Temmuz 2021’de Coin98, bir Binance Launchpad projesiydi.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

Öte yandan Coin98, Geleneksel Finanstan (TradFi) Merkezi Olmayan Finansmana (DeFi) ağ geçidi olmayı amaçlayan zincirler arası bir likidite protokolüdür. Protokol bunu, token’ları ağlar arasında taşımak için Coin98 Wallet, Coin98 Exchange ve zincirler arası bir köprü (Space Gate) dahil olmak üzere eksiksiz bir ürün paketi oluşturarak başarır.

  • Coin98 Cüzdanı: Çok zincirli bir cüzdan, kullanıcıların kripto varlıklarını depolamasına, transfer etmesine ve yönetmesine ve birden fazla blok zincirinde çok sayıda dApp’e bağlanmasına olanak tanır. Hem Mobil (iOS ve android) hem de Chrome Uzantısı sürümlerinde Ethereum, Binance Smart Chain, Solana, Polygon, Avalanche ve Terra vb. dahil olmak üzere 20’den fazla ağı destekler.
  • Coin98 Exchange: Kullanıcıların kripto para takas etmesine, stake etmesine, ödünç vermesine, ödünç almasına ve kazanmasına yardımcı olan çok zincirli bir likidite toplayıcı.
  • Space Gate: Birden çok ağ arasında takas ve aktarım sağlayan bir zincirler arası köprü.

Coin98’in misyonu, DeFi alanındaki kullanılmayan talebi karşılamak ve TradFi kullanıcılarının birden fazla blok zincirindeki herhangi bir DeFi hizmetine kolayca erişmeleri için bir Ağ Geçidi olmaktır.

C98 token’ı, platformun yerel yardımcı program token’ıdır. C98 token’ının mevcut ve planlanan kullanım durumları arasında şunlar bulunuyor:

  • Ekosistem geliştirme: İşlem ücretlerinden elde edilen C98 geliri bir hazine fonuna gönderilecek ve kısmen gelecekteki ürün geliştirme ve ekosistem büyümesi için ayrılacaktır.
  • Staking: Hazine fonunun diğer kısmı, token’larını stake eden C98 sahiplerine tahsis edilecektir. Kesin dağıtım, protokol yönetimine tabidir ve değiştirilebilir.
  • Yönetişim: Kullanıcılar, X98’in oylama gücü kazanması ve ürün parametrelerini değiştirmek için yönetişim sürecine katılması karşılığında C98’i stake edebilirler.
  • Benzersiz üyelik hakları: Kullanıcılar, X98 varlıklarına bağlı olarak platformda kademeli avantajlar elde edecek. Bazı avantajlar, Coin98 launchpad’lerine katılma erişimini ve stratejik ortaklardan geriye dönük teşvikleri içerir.

C98 Coin Yorum

Özellikle son zamanlarda popülerliği artan Coin98’in Binance ile işbirliği içinde çalışması dikkat çekiyor gibi görünüyor. Yatırımcılar sunduğu birden fazla özellikle ilgi gören Coin98’in kripto para birimi C98’e de artan ilgi ile yaklaşıyor.

CoinMarketCap verilerine göre yazının yayına hazırlandığı sırada dolar karşısında 1,20 USD ile işlem gören C98 coin, Bitcoin (BTC) karşısında da 0.00002763 BTC ile işlem görüyor. C98 coin’in 15 Temmuz 2021’de 78,69 dolar ile en yüksek seviyeyi ve 23 temmuz 2021’de de dip seviyeyi gördüğünü belirtmekte fayda var.

Bunlara ek olarak C98 coin toplam arzının 1.000.000.000 C98 Coin olacağı da yapılan açıklamalar arasında yer alıyor.

Coin98 Coin Nasıl Alınır?

Coin98 Coin, işlem hacmi bakımından dünyanın en büyük kripto para alım satım platformu Binance aracılığı ile hızlı ve güvenli bir şekilde satın alınabilir.

Coin98 Coin satın almak için öncelikle Binance’e üye olmak ve ardından itibari para göndermek gerekiyor. Türk Lirası ya da dolar gibi bir itibari para gönderiminin yapılmasının ardından Coin98 Coin’in işlem gördüğü Bitcoin (BTC), Binance Coin (BNB), Tether (USDT) ve BUSD alarak Coin98 işlem çiftinde alım işlemi gerçekleştirilebilir.

Bunlara ek olarak Binance’de sadece piyasa değerinden değil daha düşük değerden de satın alma emri vererek kullanıcılar istedikleri fiyattan satın alma işlemlerini gerçekleştirebilir. Bunun için Limit sekmesini kullanmanız ve almak istediğiniz miktar ile almak istediğiniz fiyatı girmeniz yeterli olacaktır.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar