X

Yayıncılık Devi Fortune NFT Piyasasına Adım Attı

Fortune Magazine, son sayısının kapak fotoğrafını sınırlı sayıda NFT olarak saştışa sunduğunu duyurdu.
22:08
6 Ağustos 2021
Yayıncılık Devi Fortune NFT Piyasasına Adım Attı

New York merkezli iş dünyası dergisi Fortune, en son sayısının kapak resmini sınırlı sayıda, değiştirilemez token (NFT) olarak satmaya başladığını duyurdu.

Fortune Son Sayısının Kapak Fotoğrafını NFT Olarak Satışa Sundu

Fortune Magazine, kısa bir süre önce dijital sanatçı pplpleasr ile iş birliği yaptı ve sınırlı sayıda NFT satışını başlattığını duyurdu. Amerika Birleşik Devletleri’nin en uzun soluklu 100 dergisinden biri olan Fortune, özellikle finans ve ticarete odaklanan ilk mecralardan biri oldu. Fortune Magazine, 2017 yılında kripto para birimlerini ilk benimseyen yayınlardan biri oldu ve kripto para birimlerinin raporlanması için ayrı bir bölümü oluşturdu.

Uzunca bir süredir yayın hayatına devam eden Fortune,  Ağustos/Eylül sayısı olan “Crypto vs Wall Street” ile NFT piyasasına adım atıyor. Ağustos/Eylül sayısının kapağı, Fortune’un “Crypto at a Turning Point” paketi için oluşturulan tüm sanat eserleriyle birlikte NFT formatında satılacak. NFT’lerin her biri, Cuma öğleden sonra başlayıp 9 Ağustos Pazartesi akşamına kadar devam edecek şekilde OpenSea’de satışa sunulacak.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.
Fortune Son Sayısının Kapak Fotoğrafını NFT Olarak Satışa Sundu

Fortune Son Sayısının Kapak Fotoğrafını NFT Olarak Satışa Sundu

Fortune tarafından bugün yapılan bir duyuruyla birlikte, paketin ilham kaynağının DeFi’nin arkasındaki demokratikleştirici güç olduğu belirtildi.

Fortune NFT’leri piyasaya çıktı

Fortune’un NFT koleksiyonu, en son sayının kapak resminin sayısallaştırılmış ve NFT’lere dönüştürülmüş 256 özdeş kopyasından oluşacaktır. Fortune’a göre, sayı genellikle kripto para birimleriyle ilişkilendirilen kriptografik anahtarları temsil ediyor. Her NFT önceden belirlenmiş bir fiyata satılacak ve birçok dijital koleksiyonda olduğu gibi açık artırmaya çıkarılmayacak. Fortune bu hareketle birlikte, tek bir NFT müzayedesiyle gelen yüksek fiyatlı teklif savaşlarından kaçınarak daha fazla insanın koleksiyona erişmesine olanak sağlamayı hedeflediklerini söylüyor.

Yayınlanan duyuruda, “Fortune ve pplpleasr’ın, DeFi’nin açık pazarların gücünü, son teknolojiyi ve eğlence anlayışını benimsemesine uygun olarak, kapağın özel baskı NFT’sinin oluşturulması için birlikte çalışacağı bildirildi.”

Duyurunun devamında ise şu ifadeler yer alıyor:

“Satışa sunulan NFT’ler, en yüksek teklif veren kişi için özel olarak tasarlanmış özel bir baskı sanat eserine güncellenecektir. Eğer bir alıcı hedeflenenden daha yüksek bir teklif verirse, NFT orijinal çizimine geri döner. Ayrıca bizim için net olan şey, merkeziyetsiz ve dijitalleşmenin iş dünyasını ve ötesini temelden yeniden şekillendirebilme potansiyeline sahip olduğumuzdur.”

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar