X

Bitcoin (BTC) Bir Kilometre Taşını Daha Geride Bıraktı!

Lider kripto para Bitcoin’in (BTC) fiyatında yaşanan artış ile birlikte Bitcoin piyasa değerinde de gözle görülür yükseliş yaşandı. 
12:35
20 Ekim 2021

Amerika’nın ilk Bitcoin ETF’i 15 Ekim’de onaylandı ve ETF BITO etiketi ile 19 Ekim’de alıcıların karşısına çıktı. Bitcoin ETF’inin listelenmesi BTC fiyatına yaradı ve fiyat oldukça iyi bir performans çıkardı. Şu ana lider kripto para birimi rekor seviyesinin hemen altında bulunuyor.

Bitcoin Piyasa Değerinde Rekor

Bitcoin fiyatı dün gece 64.490 dolar seviyesine kadar ulaştı ve dolayısıyla rekor kırmasına çok az kaldı. Şu an için lider kripto para birimi 64.000 dolar üzerindeki yerini korumaya çalışıyor. Ancak yaşanan bu konsolidasyonun oldukça normal olduğu ve yükseliş öncesinde güç toplandığı ifade ediliyor.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

Bitcoin’de fiyat artışı Bitcoin’in piyasa değerine yansıdı ve Bitcoin piyasa değeri 1,2 trilyon doların üzerine çıkarak rekor kırdı. Bitcoin’in piyasa değeri yazının kaleme alındığı an itibari ile de bu seviyenin üzerinde ilerliyor.

Buna ek olarak toplam kripto para piyasası hacmi de 2,5 trilyon dolar üzerine yükselmiş durumda. Ayrıca Bitcoin piyasa hakimiyeti de %47,7 seviyesinde bulunuyor.

Bitcoin’de Yeni Rekor

Bitcoin’in son rekoru CoinMarketCap verilerine göre 64.863 dolar. Dolayısıyla 64.864 dolar BTC’de yeni rekor seviye olacak. Ancak analistlerin beklentileri bu kadarla sınırlı değil. Analistler ilk olarak Bitcoin’in 65.000 doları ve arından 72.000 doları kırmasını bekliyor.

Ancak eğer 64.000 dolar seviyesindeki konsolidasyon uzun sürerse yeni rekorlar görülmeden BTC’nin düşüşe geçebileceği ifade ediliyor. Dolayısıyla yatırımcıların temkinli olmalarında fayda var.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar