X

AMC CEO’su Tarih Verdi! Dogecoin (DOGE) İle Bilet Dönemi Başlıyor

AMC, Dogecoin ile ilerlemeden önce Bitcoin, Ethereum ve Litecoin için destek ekleyecek. Dogecoin için tarih verdi.
11:10
20 Ekim 2021
AMC CEO'su Tarih Verdi! Dogecoin (DOGE) İle Bilet Dönemi Başlıyor

Dünyanın en büyük sinema zinciri AMC Group, Ağustos ayında yaptığı açıklama ile Bitcoin ile bilet alma dönemini yıl sonuna kadar başlatacaklarını duyurmuştu. AMC CEO’su Adam Aron, bu kez popüler şaka para birimi Dogecoin (DOGE) için tarih verdi.

Dogecoin İle Ödeme Dönemi Başlıyor

AMC Group CEO’su Adam Aron, Salı günü CNBC’ye verdiği röportajda, dünyanın en büyük sinema salonu zincirinin 2022’nin ilk çeyreğinde Dogecoin’de ödemeleri etkinleştireceğini duyurdu.

CEO bu önemli gelişme için şu açıklamalarda bulundu;

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

“2022’nin ilk çeyreğinde Dogecoin ile ödeme kabul etmeye başlayacağımızı düşünüyorum.”

Öte yandan AMC Group CEO’su Adam Aron, geçtiğimiz haftalarda önde gelen sinema salonunun artık eGift kartları için Dogecoin ve diğer kripto para birimlerini kabul ettiğini açıklamıştı. Şimdi ise müşteriler önde gelen şaka para birimi Dogecoin kullanarak sinema bileti satın alabilecek.

Yıl Sonunda BTC, ETH ve LTC İçin Destek Eklenecek

Daha önce açıklandığı gibi ABD merkezli dev sinema zinciri AMC, bu yılın sonuna kadar Bitcoin, Ethereum ve Litecoin için destek ekleyecek. Ayrıca sinema devi bu Ekim ayının başlarında eGift kartları için kripto para birimi ödemelerini kabul etmeye başladı.

Şimdilik bu adım AMC’nin ABD lokasyonunda bulunanlar için web sitesi üzerinden satın alım ile sınırlı kalacak. Bununla birlikte CEO Aron, Bitcoin, Ethereum ve Litecoin kabul etmek adına altyapı çalışmalarının hala sürdüğünü belirtti.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar