Bitcoin (BTC) Balinasının Hamlesi Önemli Bir Sinyal Veriyor!

Üçüncü en büyük BTC balinası, lider kripto para biriminin 50.000 dolar üzerine çıktığı saatlerde 2.700’den fazla Bitcoin aldı. 
16:40
7 Aralık 2021
Okuma Süresi: 2 Dakika

Elde edilen son verilere göre en büyük Bitcoin balinalarından biri Bitcoin (BTC) fiyat toparlanması başladıktan sonra ciddi bir BTC satın alımı yaptı.

Balinadan Dikkat Çeken Hamle

Üçüncü en büyük BTC balinası, lider kripto para biriminin 50.000 dolar üzerine çıktığı saatlerde 2.700’den fazla Bitcoin aldı. Ayrıca bahsi geçen balinanın son iki hafta içinde de 5.600’den fazla BTC satın aldığı görülüyor.

Aslında bu balina son zamanlarda Bitcoin fiyatı düşüşe geçtiğinde satış yapıyor ve piyasada yeniden yönünü yukarı çevirdiğinde alım yapıyor. Dolayısıyla cüzdanın aktif olduğunu rahatlıkla ifade edebiliriz.

Bilindiği gibi Bitcoin 4 Aralık’ta 42.000 dolarlık seviyelere gerileyerek %20 gibi bir değer kaybı yaşamıştı. Sonrasında piyasa duruldu ve yön yeniden yukarı döndü. Ancak balina bu düşüşte nispeten hareketsiz kaldı, en azından bu cüzdan üzerinden herhangi bir işlem yapmadı.

Bitcoin toparlanmaya başladıktan sonra ise bahsi geçen cüzdan ortalama 50.621 dolarlık fiyatla 2.702 adet Bitcoin satın aldı. Yani balina yaklaşık olarak 140 milyon dolarlık satın alım yapmış oldu.

Balinanın Diğer Hamleleri

CryptoQuant’ın analisti VentureFounder’ın da belirttiği gibi, balina 22 Kasım’dan bu yana bugünün fiyatlarıyla 290 milyon dolar değerinde 5.624 Bitcoin biriktirdi.

Tüm bu hamlelere bakıldığında BTC balinasının son düşüşte sakin kalması ve sonrasında yükseliş ile birlikte alım yapması bir yükseliş sinyali olarak değerlendiriliyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar