Bitcoin (BTC) 2022’nin Bu Ayında 333.000 Dolar Olabilir! Fiyatı Uçuracak Haber!

Bitcoin'i uçuşa geçirecek haber ve fiyatın 333.000 dolara ulaşabileceği tarih!
23:30
27 Aralık 2021
Okuma Süresi: 3 Dakika

En büyük kripto para hakkında sayısız tahmin, fraktal ve modellemeye maruz kaldık. Bunların tamamı fiyata uçuk hedefler çiziyordu. O halde yeni bir BTC fiyat fraktalını ele alırsak bir şey kaybetmiş olmayız. Bitcoin’in can sıktığı bugünlerde sizin için en iyi ihtimal senaryosunu ele alıyoruz.

Bitcoin Fiyatını Uçuracak Haber!

Ticaret platformu Decentrader’ın kurucu ortağı olan filbfilb, 27 Aralık’ta olağanüstü derecede doğru bir fiyat tahminini güncelleyerek, gelecek yıl BTC fiyat hareketi hakkında baş döndürücü sonuçlara ulaştı. 2021 boyunca neredeyse harfi harfine hareket ettikten sonra, koşullar aynı kalırsa BTC/USD önümüzdeki altı ayda büyük kazançlar elde edebilir.

Fed‘in gelecek yıl iki faiz artırımı yapmaya hazır olduğunu ve uzmanlara göre bunların fiyatlandırılması muhtemel ancak (sürpriz) bir taktik değişikliğinin geniş kapsamlı sonuçları olabilir. Filbfilb için, önceki yarılanma döngülerindeki tarihsel fiyat hareketinin yanı sıra Fibonacci dizilerini analiz eden Bitcoin, Fed yetkililerinin oran artışlarını azaltması sonucunda 300.000 doları geçebilir.

Decentrader‘ın kurucu ortağı şunları söyledi:

“Oraya parabolik olarak ulaşmak için, muhtemelen Fed’in oranları artıramaması (muhtemelen fiyatlandırılıyor) ve yükselen enflasyonun BTC’de güvenli bir uçuşa yol açacağı mükemmel bir pozitif havaya ihtiyacımız var”.

Peki sizce bu fırsatı bulabilecek miyiz?

Bitcoin (BTC) 2022 Hedefi

Aralık 2018’de Twitter‘da BTC/USD 3.100 dolarda dibe vurdukça yayınlanan ek bir grafik, fiyat hareketinin o zamandan beri ne kadar tahmin edilebilir bir şekilde ilerlediğini gösteriyor. Filbfilb, Twitter takipçilerine “Fiyat tam olarak tahmin edildiği yerde” dedi.

Kulağa ne kadar şaşırtıcı gelse de, böyle bir senaryo (en azından teknik olarak) göründüğü kadar imkansız değildir. Gittikçe daha fazla gösterge yukarı yönlü bir kırılma talep etmek için sıraya girdiğinden, işaretler şimdiden piyasaya hakim durumda. Bitcoin altı hafta sonra ilk kez MA 200 seviyesinin üzerine çıkmayı başardı. Üstelik bu bölgenin üzerinde dört saatlik bir mum da kapattı.

Eylül ayı sonlarında benzer bir süreç yaşamıştık, sonrasında fiyat 69.000 dolara ulaşan yeni bir yolculuğa çıkmıştı. Yorumcular, makro hareketler konusunda faiz oranları beklendiği gibi artsa bile, hisse ve kripto piyasalarının geleceğini parlak görüyor.

Yatırım haber bülteni Rebel Capitalist Pro’nun yazarı George Gammon şunları söyledi:

“Sanırım “pandemi sonu” anlatısı devam ettikçe önümüzdeki birkaç ay içinde Borsa’nın yükseldiğini görebilirsiniz. Piyasa sindirildikten ve ekonominin büyük ölçüde küçüldüğü fark edildikten sonra yüksek faiz oranlarının aşağı yönlü hareketi sert olabilir”.

Böyle bir senaryoda Bitcoin üzerindeki etki, hisse senetleriyle olan korelasyonuna ve Gammon’un önerdiği gibi ani bir düşüşten Mart 2020’ye benzer bir şekilde toparlanıp toparlanamayacağına bağlı olacaktır.

Yani önümüzdeki 6 ay içinde fiyat rekor düzeyde artabilir. Buna göre Mayıs ayına kadar 333.000 dolarlık hedef için vakit var.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar