X


Bitcoin Al

Bitcoin alımı nasıl yapılır?
15:25
15 Mayıs 2021

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), son dönemde bütün geleneksel varlıklardan daha çok anıldı ve bunun önemli bir sebebi var. Bitcoin, Mart 2020’de tarihindeki en sert düşüşü yaşasa da bunu önümüzdeki aylarda telafi etmeyi başararak en çok kazanç sağlayan varlıklardan birisi oldu. Bitcoin, Mart 2020’de tek bir gün içerisinde 3.700 dolara kadar geriledi. Bitcoin bunun devamındaki aylarda ise 64.000 dolara kadar ulaştı ve 17 kat yükseliş elde etti. Altının tarihindeki en büyük rallide yani koronavirüs sonrası süreçte bile sadece 1 kata yakın yükseliş elde etmiş olması Bitcoin’in bu konuda ne kadar önde olduğunu göstermekte.

Bitcoin Al Sat

Bitcoin’in bu yükselişi ise binlerce yeni yatırımcının sektöre akın etmesini sağladı. Söz konusu yatırımcıların aradığı tek konu ise nasıl Bitcoin alabilecekleri oldu. Bitcoin ilk olarak eşler arası alım satım aracı olarak piyasaya sürülse de zamanla bir yatırım ve değer saklama aracına dönüştü. Bu sebeple yüksek işlem ücretlerine rağmen yatırımcıların geleceğe yatırım olarak BTC almaları bir hayli popüler oldu. Bitcoin alımı yapmak için ise birden fazla yol mevcut. Bitcoin alımı yapmak isteyenler OTC üzerinden, eşler arası (P2P) bir şekilde veya direkt kripto para borsalarından alım yapabilir.

Kripto para borsalarından Bitcoin alınması ise tahmin edilebileceği gibi en popüler ve kolay yöntem. Kripto para borsaları Bitcoin almanın yanı sıra satma fonksiyonuna da sahip ve kullanıcılar kendi cüzdanlarından BTC göndererek veya borsadan BTC alıp daha sonra başka fiyattan satış yaparak söz konusu durumu gerçekleştirebilir.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Bitcoin Nedir Nasıl Yatırım Yapılır?

Bitcoin, eşler arası ve tamamen elektronik bir takas aracı olarak tanımlanabilir. Bitcoin ağındaki madenciler, işlemlerin onaylanmasından sorumluyken Bitcoin ağındaki düğümler (node) ise ağın aktif kalmasından sorumludur. Ağ düğümlerinin dünyanın dört bir yanında olması ve bağımsız statüde bulunmaları ise ağın tamamen merkezsiz olmasını sağlamaktadır.

Bitcoin’e yatırım yapmak için kullanıcının kripto para borsalarından BTC alımı yapması yeterli olacaktır. Tabii ki Bitcoin’in çok volatil olduğu unutulmamalı. Bitcoin yatırımı yapmak için popüler kripto para borsası Binance kullanılabilir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar