X


Bir Kripto Para Borsası Daha Monero’yu Delist Ediyor!

BitBay, Monero'yu delist edeceğini açıkladı.
20:00
26 Kasım 2019

Gizlilik odaklı kripto para birimi Monero(XMR), 2019 yılı içerisinde regülatörlerin baskısı nedeniyle birçok kripto para borsasından delist edildi ve görünüşe göre baskılar hala devam ediyor.

25 Kasım tarihinde yapılan bir açıklamada, BitBay kripto para platformu da Monero’yu delist edenler kervanına katıldığını duyurdu. 19 Şubat 2020 tarihinde XMR’nin platformdan tamamen kaldırılacağını belirten BitBay yöneticileri, bunun sebebinin ise gizlilik olduğunu belirtti.

”Monero anonimlik özelliğine sahip bir proje. Bu özellik XMR’yi işlem desteğinin bitmesine maruz bıraktı. Karar kara para aklanmasının önüne geçilmesi ve dış ağlara para aktarılmasının engellenmesi adına atıldı.”

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

BitBay, Monero’ya verdiği desteği tam anlamıyla Şubat ayında keseceğini açıklasa da, 29 Kasım tarihinde XMR yatırma işlemlerine son verecek. Bunun yanı sıra gerçekleşmesi beklenen Monero fork’u nedeniyle de 29 Kasım ile 5 Aralık tarihleri arasında XMR çekim işlemleri de mümkün olmayacak. 19 Şubat tarihinden itibaren ise bütün XMR alım veya satım işlemleri kapatılacak. Borsa kullanıcılara XMR’lerini çekmeleri için 20 Mayıs 2020 tarihine kadar da süre vereceğini açıkladı.

Gizlilik Odaklı Kripto Paraların Delist Edilmesi Sürüyor

Kripto para birimlerine yönelik sert bir tavır takınan küresel regülatör FATF, üye ülkelerdeki borsalara gizlilik odaklı kripto paraların kaldırılması talimatını vermişti. Buna rağmen kriptografinin öncülerinden olan David Chaum ise geçtiğimiz haftalarda yeni bir gizlilik coin’i duyurusu yaptı ve XX Coin’i resmen açıkladı. İlgili haberi buradan okuyabilirsiniz.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar
  • haci dayi
    2 sene önce

    Birde su bos ico larla fon elde eden sahtekarlarin coinlerini delist etsinler ALT coinlere gerek yok arkadas yok onlara gerek hepsini silin

    13