X


Bir Haftada Yüzde 55 Artan XRP, Soluklandı: XRP Yorumları ve Grafikleri

XRP, altcoin'ler arasında en çok kazandıran kripto paralardan biri oldu.
15:54
16 Ağustos 2021

Popüler kripto para birimi XRP, bir haftalık süreçte %55’lik yükselişle muhteşem bir performansa imza attı. Lider kripto para Bitcoin’in 47.000 bayrağını aşması, altcoin piyasasını hareketlendirdi. Yukarı yönlü fiyat hareketleri ivme kazanırken birçok kripto para yatırımcılarını sevindirdi. XRP, altcoin’ler arasında en çok kazandıran kripto paralardan biri oldu.

SEC Davası

Ripple ila ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu arasındaki davanın hali hazırda sürmesi XRP rallisini engelleyemedi. Ripple&SEC davasının son duruşmasında kayda değer bir gelişme görülmedi. 1 dolarlık barajı aşan XRP, bu seviyede roketi taktı ve yukarı tırmandı.

Bunlarla birlikte piyasa değerine göre en büyük altıncı kripto para birimi yatırımcıları, Ripple destekli sınır ötesi ödeme mekanizması Tranglo‘nun yakın zamanda Singapur Para Otoritesi’nden (MAS) onay alması ile heyecanlandı. Bu bağlamda Tranglo’nun milyonlarca müşterisine ve işletmesine ödemeler gerçek zamanlı işlemler yapmasına izin verecek.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Şirketin RippleNet teknolojisi, Asya’daki önde gelen oyuncular arasında büyük ilgi görüyor. Asya devleri RippleNet benimsenmesinde önemli rol alıyor. RippleNet’in ABD’de yasal zorluklarla karşı kalması pazarı genişletmesine engel olamadı.

RippleNet teknolojisine yönelik artan ilgi, önümüzdeki dönemlerde hem Ripple hem de XRP’ye olumlu yansıyacaktır.

XRP Grafiklerinde İzlenmesi Gerekenler

4 saatlik grafik verilerinde hareketli ortalamaların birçoğu yükseliş eğilimini onaylıyor. Bununla birlikte MACD ve Momentum göstergesi yükselişin ardından gelen geri çekilme dolayısıyla düşüş eğilimine işaret ediyor. Ripple, pivot düzey olan 1.13 doların üzerinde tutunduğu sürece trendin yükseliş olduğu söyleneiblirken 1.50 dolarlık kritik direnç seviyesinin aşılması boğa koşusunun başlangıç noktası olacaktır.

XRP, son 24 saatlik zaman diliminde 1.33 dolara dokunsa da fiyat 1.30 dolarlık bantta kalamadı. 1.24 dolara kadar geri çekilen XRP fiyatı, bu yazının kaleme alındığı an itibarıyla 1.28 dolardan işlem görüyor. XRP’nin 1.30 dolarlık fiyat bandında tutunması 1.50 dolar yolculuğunun kilit noktası olacaktır.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar