X


Kripto Paralarda Son Durum Ne? İşte Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH) ve Ripple (XRP) Analizi

Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH) ve Ripple'da (XRP) son durum
19:12
16 Ağustos 2021
Kripto Paralarda Son Durum Ne? İşte Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH) ve Ripple (XRP) Analizi

Hafta sonu kripto para piyasasındaki düşüşün ardından yeni haftanın başlamasıyla kripto para birimleri kırmızıdan yeşile döndü. Bugün itibarıyla piyasa değeri açısından ilk 10 kripto paranın tamamı yönünü yukarıya çevirdi. Peki kripto para birimlerindeki bu artış sürecek mi? Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH) ve Ripple’da (XRP) son durum ne?

Bitcoin (BTC)

Geçtiğimiz hafta Cumartesi günü lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) fiyatı dar bir aralıkta 47.745 dolar seviyesinde konsolide oldu. Ardından Bitcoin 48.000 dolarlık direnç seviyesini kırarak son 3 ayın en yüksek seviyeyi 48.190 dolara yükseldi. Ama ne yazık ki Bitcoin’deki bu artış uzun sürmedi ve satıcılar fiyatı hemen 46.000 dolarlık destek seviyesine çekti.

Öte yandan Pazar günü, Bitcoin yönünü yeniden aşağıya çevirdi ve iki saatlik EMA55‘i kırmaya çalıştı. Ancak bu seviye kırılamadı ve Bitcoin fiyat’ını sert bir düşüşten korudu.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

Bugün itibarıyla, alıcılar yine 48.000 dolarlık direnci kırmak için mücadele etti. Bununla birlikte bu dönüm noktasında başarılı bir şekilde kırılması durumunda, hafta içerisinde Bitcoin (BTC) fiyatı 50.000 dolarlık psikolojik destek seviyesini test edebilir.

Ayrıca lider kripto para birimi içeriğin hazırlandığı an itibarıyla CoinMarketCap verilerine göre 46,281 dolardan el değiştiriyor.

Ethereum (ETH)

En büyük kripto para birimi Ethereum (ETH), geçtiğimiz hafta sonunda, 3.300 dolar seviyesini yeniden test etti. Lider altcoin 3.300 dolar seviyesini kırmayı başardı ancak alıcılar 3.333 doların üzerine çıkamadı ve Ethereum (ETH) fiyatı dört saatlik EMA55 seviyesine geri döndü.

Ayrıca Pazar günü, satıcılar inisiyatifi kaybetti ve ETH fiyatı tamamen toparlanarak son 3 ayın en yüksek seviyesine ulaştı. Ethereum son 3 ayın en yüksek seviyesini 3.333 dolar olarak güncelledi, ancak alıcılar henüz 3.400 dolarlık direnci test edemedi. Ethereum’da kısa bir geri çekilmenin ardından 3.400 dolarlık direncin üzerine çıkma girişimleri tekrarlanabilir ve fiyat 3.500 dolarlık desteğe yönelebilir.

Ethereum içeriğin kaleme alındığı an itibarıyla CoinMarketCap verilerine göre son 24 saatte %1.75 artış kaydederek 3.208 dolardan işlem görmeye devam ediyor.

Ripple (XRP)

Ripple (XRP) fiyatı son birkaç günde sergilediği inanılmaz performansla adından çokça söz ettirdi. Popüler kripto para birimi XRP, geçtiğimiz günlerde 1,15 dolar direnç seviyesini kırdı ve 1,20 dolar seviyesinin üzerine yükselmeye devam etti. Bununla birlikte XRP fiyatı, hafta sonunda yeni bir yükseliş trendi başlatarak son 2 ayın en yüksek seviyesini görmeyi başardı ve 1.35 dolara yükseldi.

Ripple fiyatı zirvenin ardından bir fiyat düzeltmesine gitti. Ancak boğalar fiyatı yeniden yukarıya döndürmeye ve 1,40 dolar seviyesini test etmeye çalışıyor. Paritenin bu çizginin üzerinde tutunmayı başarması durumunda, popüler altcoin hafta içerisinde 1,50 dolarlık direnci yeniden test edebilir.

Ayrıca Ripple, içeriğin hazırlandığı an itibarıyla CoinMarketCap verilerine göre 1.24 dolar seviyesinde hareket ediyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar